Впровадження реформи «Нова українська школа» триває другий рік. Нова очільниця Міністерства освіти і науки Ганна Новосад під час офіційної передачі повноважень від колишнього Міністра Лілії Гриневич зазначила, що робитиме все від неї залежне, аби реформа школи залишилася пріоритетом цього Уряду.
Головна мета реформи – створити школу, у якій буде приємно навчатись і яка даватиме учням не тільки знання, як це відбувається зараз, а й вміння застосовувати їх у житті. За інформацією Міністерства освіти і науки, близько 900 тисяч учнів навчатимуться у Новій українській школі.
Урядовим контактним центром у липні цього року у співпраці з Міністерством освіти і науки було здійснено дослідження на тему «Імплементація реформи «Нова українська школа»: сприйняття населенням». Метою цього дослідження було проаналізувати рівень обізнаності та сприйняття реформи у суспільстві і, зокрема, батьками дітей, які в 2018/2019 навчальному році розпочали навчання за новим Державним стандартом початкової освіти.
Опитування проводилось як через електронну форму на веб – сайті Центру, так і в режимі телефонного опитування (при здійсненні зворотного зв’язку) фахівцями Центру. З 1893 респондентів 38% повідомили, що мають дітей, які пішли до школи у 2018-2019 навчальному році, тобто навчались у першому класі у рамках реформи «Нова українська школа» (НУШ).
Дослідження Центру показало, що сприйняття реформи батьками, діти яких вже навчаються в Новій українській школі, більш позитивне, ніж інших респондентів. За результатами дослідження, зокрема, було виявлено, що більшість респондентів продемонстрували високу обізнаність щодо ключових змін, які відбуваються завдяки реформі. Найбільш відомі новації – відміна конкурсів у перший клас та гарантоване право на місце у школі за місцем проживання, перепідготовка вчителів для удосконалення їхніх професійних якостей відповідно до вимог НУШ, введення в дію нових державних стандартів та нових навчальних програм для початкової школи.
Відповідаючи на запитання: «яку з цілей реформи освіти на даний момент ви вважаєте найважливішою», респонденти назвали – формування педагогіки партнерства.
За даними опитування батьків першокласників, більшість з них (67,1%) задоволені рівнем знань, навичок та вмінь, які школа надає їх дітям.
Аналітичний звіт про проведення дослідження на тему «Імплементація реформи «Нова українська школа»: сприйняття населенням» було надіслано Секретаріатові Кабінету Міністрів та Міністерству освіти і науки. У свою чергу МОН у листі Урядовому контактному центру висловило вдячність за багаторічну співпрацю у сфері дослідження громадської думки стосовно реформи шкільної та дошкільної освіти, що дає змогу визначити ефективність освіти, виявити проблеми та обґрунтувати оптимальні шляхи їх вирішення.
Матеріали дослідження були використані у конференції на тему «НУШ: результати першого року, підготовка до нового», яка відбулася у серпні цього року.
Урядовий контактний центр вітає всіх дітей, вчителів, батьків з початком навчального року. Теплі слова на адресу співробітників Центру, діти яких пішли в 1-й, 2-й клас школи. В добру путь, дорогі наші діти!