Урядовий контактний центр

Урядова "гаряча лінія"
– Урядова «Гаряча лінія» для дзвінків із-за кордону (оплата за тарифами відповідного оператора зв’язку)

– «Гаряча лінія» з питань Міністерства оборони України

– «Гаряча лінія» із соціальних питань

– «Гаряча лінія» з питань протидії торгівлі людьми та домашньому насильству

– лінія довіри РНБО з питань контрабанди та корупції на митниці

– «Гаряча лінія» з питань освіти для мешканців тимчасово окупованих територій

– «Гаряча лінія» Міндовкілля на зв’язку з питань захисту довкілля та природних ресурсів України

– «Гаряча лінія» з питань безпеки дітей в Інтернеті
Гаряча лінія для громадян з порушенням слуху:

Зателефонувати зараз
Урядова “гаряча лінія” 1545(webcall)
Пн-Чт 9:00 – 18:00, Пт 9:00 – 16:45

Соціальний захист населення
Особливості забезпечення технічними засобами реабілітації

Порядок забезпечення допоміжними засобами реабілітації (технічними та іншими засобами реабілітації) осіб з інвалідністю, дітей з інвалідністю та інших окремих категорій населення і виплати грошової компенсації вартості за самостійно придбані такі засоби, затверджений Постановою Кабінету Міністрів України № 321 від 05 квітня 2012 року.

32. Особа з інвалідністю, учасник бойових дій, постраждалий або їх законні представники, законний представник дитини з інвалідністю звертаються після формування територіальним відділенням Фонду направлення в особовій картці особи до підприємства із заявкою про намір забезпечення допоміжними засобами для особистої гігієни, допоміжними засобами для особистої рухомості, переміщення та підйому, засобами для пересування, меблями, оснащенням (далі – технічні засоби реабілітації) за формою, затвердженою Мінсоцполітики (далі – заявка про намір забезпечення технічними засобами реабілітації) в паперовій формі або через електронний кабінет особи, та додають до неї документи, що посвідчують особу та підтверджують повноваження, свідоцтво про народження (для дітей віком до 14 років).

Для забезпечення активними кріслами колісними особа з інвалідністю, дитина з інвалідністю, які працюють, служать, навчаються, подають довідку з місця роботи, служби, навчання.

Підприємство протягом трьох робочих днів з моменту отримання заявки про намір забезпечення технічними засобами реабілітації прикріплює її в особовій картці особи та відповідно до сформованого територіальним відділенням Фонду направлення формує попереднє замовлення на виготовлення технічного засобу реабілітації в особовій картці особи та оформлює анкету на виготовлення (забезпечення) технічних засобів реабілітації (далі – анкета) за формою, затвердженою Мінсоцполітики.

У разі виявлення у особи з інвалідністю, учасника бойових дій, постраждалого, законного представника дитини з інвалідністю після звернення із заявкою про намір забезпечення технічними засобами реабілітації та формування попереднього замовлення бажання звернутись до іншого підприємства такі особа, учасник, представник подають в паперовій формі або через електронний кабінет особи протягом 14 календарних днів з дня звернення до підприємства, яке вже сформувало попереднє замовлення, заяву про відмову. Скановану копію заявки про намір забезпечення технічними засобами реабілітації та заяви про відмову підприємство прикріплює в електронній особовій картці особи.

Підприємства підбирають та призначають особі з інвалідністю, дитині з інвалідністю, учаснику бойових дій, постраждалому засоби реабілітації, функції та оснащення яких відповідають функціональним можливостям відповідної особи, згідно з порядком призначення та сумісності засобів реабілітації, що затверджується Мінсоцполітики за погодженням з МОЗ.

Строк, на який видано технічний засіб реабілітації, визначено у переліку згідно з додатком до постанови Кабінету Міністрів України від 5 квітня 2012 р. № 321 “Про затвердження Порядку забезпечення допоміжними засобами реабілітації (технічними та іншими засобами реабілітації) осіб з інвалідністю, дітей з інвалідністю та інших окремих категорій населення і виплати грошової компенсації вартості за самостійно придбані такі засоби, їх переліку”.

33. Особа з інвалідністю, дитина з інвалідністю, учасник бойових дій, постраждалий, їх законні представники відмовляються від технічного засобу реабілітації шляхом подання відповідної письмової заяви до підприємства. У разі відсутності зазначеної заяви складається акт про відмову. Заяву або акт про відмову підприємство протягом трьох робочих днів прикріплює в електронній особовій картці особи.

Особа з інвалідністю, дитина з інвалідністю, учасник бойових дій, постраждалий, які відмовилися від технічного засобу реабілітації, знімаються з обліку на строк, на який видається такий засіб, крім випадків, передбачених абзацами третім і четвертим цього пункту.

У разі зміни медичних показань, що підтверджується новою індивідуальною програмою, висновком МСЕК або довідкою ЛКК, рішенням ВЛК, у період між поданням заявки про намір забезпечення технічними засобами реабілітації та фактичним виготовленням технічного засобу реабілітації особа з інвалідністю, дитина з інвалідністю, учасник бойових дій, постраждалий, їх законні представники можуть відмовитися від замовленого засобу та замовити інший технічний засіб реабілітації.

У разі отримання особою з інвалідністю, дитиною з інвалідністю, учасником бойових дій, постраждалим, їх законними представниками технічного засобу реабілітації, що не відповідає вимогам, зазначеним у анкеті, територіальне відділення Фонду складає акт про непридатність до експлуатації із залученням особи з інвалідністю, законного представника дитини з інвалідністю, учасника бойових дій, постраждалого та представника підприємства. Такий засіб повертається підприємству, яке здійснило його поставку, а особі з інвалідністю, дитині з інвалідністю, учаснику бойових дій, постраждалому позачергово видається аналогічний технічний засіб реабілітації за рахунок коштів підприємства.

У разі смерті особи з інвалідністю, дитини з інвалідністю, учасника бойових дій, постраждалого, що настала до моменту видачі їм технічного засобу реабілітації, підприємству не оплачується його вартість.

34. Технічні засоби реабілітації видаються уповноваженій особі у разі подання заяви особи з інвалідністю, законного представника дитини з інвалідністю, учасника бойових дій, постраждалого про дозвіл на отримання технічного засобу реабілітації за формою, затвердженою Мінсоцполітики. Уповноважена особа повинна мати при собі документи, що посвідчують особу.

У разі видачі уповноваженій особі технічного засобу реабілітації до особової картки особи підприємством вносяться її персональні дані (прізвище, ім’я, по батькові (за наявності) та вид, номер, дата видачі документа, що посвідчує особу).

35. Особи з інвалідністю, діти з інвалідністю, учасники бойових дій, постраждалі забезпечуються за заявою базовими моделями технічних засобів реабілітації на мінімальний строк або моделями підвищеної надійності та функціональності на максимальний строк, передбачений переліком згідно з додатком до постанови Кабінету Міністрів України від 5 квітня 2012 р. № 321 “Про затвердження Порядку забезпечення допоміжними засобами реабілітації (технічними та іншими засобами реабілітації) осіб з інвалідністю, дітей з інвалідністю та інших окремих категорій населення і виплати грошової компенсації вартості за самостійно придбані такі засоби, їх переліку”.

Особи з інвалідністю, діти з інвалідністю, учасники бойових дій, постраждалі забезпечуються відповідно до їх функціональних можливостей кріслами колісними таких видів:

кріслом-каталкою;

низькоактивним кріслом колісним;

середньоактивним кріслом колісним;

активним кріслом колісним;

багатофункціональним кріслом колісним;

кріслом колісним з електроприводом;

електроскутером;

дорожнім кріслом колісним;

повзунами, дошкою для пересування (коляскою малогабаритною);

триколісним велосипедом.

Особи з інвалідністю, діти з інвалідністю, учасники бойових дій, постраждалі мають право на забезпечення двома (у разі забезпечення протезами нижніх кінцівок – одним) кріслами колісними з урахуванням вимог щодо сумісності засобів реабілітації.

Особи з інвалідністю, діти з інвалідністю, учасники бойових дій, постраждалі за заявою забезпечуються пристроєм з електроприводом на крісло колісне замість забезпечення кріслом колісним з електроприводом (електроскутером) в межах граничної ціни, встановленої Мінсоцполітики на крісло колісне з електроприводом (електроскутер).

Ремонт за рахунок коштів державного бюджету дорожнього крісла колісного, повзунів та дощок для пересування (колясок малогабаритних) проводиться не раніше ніж через один рік після забезпечення ними, а інших крісел колісних, допоміжних засобів для підйому, меблів та оснащення – через два роки.

36. Особа з інвалідністю, дитина з інвалідністю, учасник бойових дій, постраждалий забезпечується дорожнім кріслом колісним з електричним приводом або електроскутером у разі відсутності у них в користуванні автомобіля, отриманого за державні, місцеві кошти або як гуманітарна допомога.

У разі забезпечення особи з інвалідністю, дитини з інвалідністю, учасника бойових дій, постраждалого автомобілем за державні, місцеві кошти або автомобілем, отриманим як гуманітарна допомога, дорожнє крісло колісне з електричним приводом або електроскутер, строк експлуатації якого не закінчився, повертається.

У разі коли автомобіль видано за рахунок коштів державного, місцевого бюджету або як гуманітарна допомога сім’ї, що складається з двох і більше осіб з інвалідністю, один з членів сім’ї повертає дорожнє крісло колісне з електричним приводом або електроскутер.

37. Підприємство вносить до особової картки особи інформацію про забезпечення технічним засобом реабілітації, завантажує скановану копію анкети, акта приймання-передачі робіт між підприємством та особою з інвалідністю, іншою особою або їх законними представникам.

Працівники територіальних відділень Фонду протягом трьох робочих днів завантажують в електронну особову справу особи розрахунковий документ та вносять до особової картки особи інформацію про виплату компенсації.