Урядовий контактний центр

Урядова "гаряча лінія"
– Урядова «Гаряча лінія» для дзвінків із-за кордону (оплата за тарифами відповідного оператора зв’язку)

– «Гаряча лінія» з питань Міністерства оборони України

– «Гаряча лінія» із соціальних питань

– «Гаряча лінія» з питань протидії торгівлі людьми та домашньому насильству

– лінія довіри РНБО з питань контрабанди та корупції на митниці

– «Гаряча лінія» з питань освіти для мешканців тимчасово окупованих територій

– «Гаряча лінія» Міндовкілля на зв’язку з питань захисту довкілля та природних ресурсів України

– «Гаряча лінія» з питань безпеки дітей в Інтернеті
Гаряча лінія для громадян з порушенням слуху:

Зателефонувати зараз
Урядова “гаряча лінія” 1545(webcall)
Пн-Чт 9:00 – 18:00, Пт 9:00 – 16:45

Субсидії
Порядок фінансування та виплати житлових субсидій

Положення про порядок призначення житлових субсидій, затверджене Постановою Кабінету Міністрів України “Про спрощення порядку надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива” № 848 від 21 жовтня 1995 року.
115. Фінансування та виплата житлових субсидій здійснюється уповноваженими органами в порядку, визначеному постановою Кабінету Міністрів України від 30 грудня 2022 р. № 1478 “Деякі питання соціального захисту малозабезпечених сімей” (Офіційний вісник України, 2023 р., № 4, ст. 319).

Порядок використання коштів, передбачених у державному бюджеті для підтримки малозабезпечених сімей, затверджений Постановою Кабінету Міністрів України “Деякі питання соціального захисту малозабезпечених сімей” № 1478 від 30 грудня 2022 року.
1. Цей Порядок визначає механізм використання коштів, передбачених Мінсоцполітики у загальному фонді державного бюджету за програмою “Підтримка малозабезпечених сімей” (далі – бюджетні кошти).

2. Головним розпорядником бюджетних коштів та відповідальним виконавцем бюджетної програми є Мінсоцполітики.

3. Розпорядниками бюджетних коштів нижчого рівня є:

у частині виплати житлових субсидій та пільг на оплату житлово-комунальних послуг, придбання твердого та рідкого пічного побутового палива і скрапленого газу – Пенсійний фонд України;

у частині проведення виплати державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям:

– структурні підрозділи з питань соціального захисту населення обласних, Київської та Севастопольської міських держадміністрацій (далі – регіональні органи соціального захисту населення);

– структурні підрозділи з питань соціального захисту населення районних, районних у мм. Києві та Севастополі держадміністрацій, виконавчі органи міських, районних у містах (у разі їх утворення) рад, центри з нарахування та здійснення соціальних виплат, які відповідають вимогам пункту 47 частини першої статті 2 Бюджетного кодексу України (далі – структурні підрозділи з питань соціального захисту населення);

у частині виплати допомоги на здобуття економічної самостійності малозабезпеченої сім’ї – Нацсоцслужба та її територіальні органи. Одержувачами бюджетних коштів є міжрегіональний/регіональний центр зайнятості.

4. Бюджетні кошти спрямовуються на:

1) виплату житлових субсидій на оплату житлово-комунальних послуг, придбання твердого та рідкого пічного побутового палива і скрапленого газу (далі – житлова субсидія) відповідно до Положення про порядок призначення житлових субсидій, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21 жовтня 1995 р. № 848 “Про спрощення порядку надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива” (ЗП України, 1996 р., № 2, ст. 76; Офіційний вісник України, 2019 р., № 69, ст. 2390);

2) виплату державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям відповідно до Порядку призначення і виплати державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 24 лютого 2003 р. № 250 (Офіційний вісник України, 2003 р., № 9, ст. 394; 2020 р., № 61, ст. 1981);

3) виплату громадянам пільг на оплату житлово-комунальних послуг, придбання твердого та рідкого пічного побутового палива і скрапленого газу (далі – пільги) відповідно до Порядку надання пільг на оплату житлово-комунальних послуг, придбання твердого палива і скрапленого газу у грошовій формі, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17 квітня 2019 р. № 373 “Деякі питання надання житлових субсидій та пільг на оплату житлово-комунальних послуг, придбання твердого палива і скрапленого газу у грошовій формі” (Офіційний вісник України, 2019 р., № 36, ст. 1263; 2020 р., № 3, ст. 161);

4) надання допомоги на здобуття економічної самостійності малозабезпеченої сім’ї відповідно до Порядку надання допомоги на здобуття економічної самостійності малозабезпеченої сім’ї, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21 квітня 2021 р. № 397 “Деякі питання сприяння економічній самостійності малозабезпечених сімей” (Офіційний вісник України, 2021 р., № 35, ст. 2093);

5) оплату витрат, пов’язаних з виплатою державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям, житлових субсидій та пільг через відділення організації, що здійснює виплату і доставку пенсій та грошової допомоги.

5. Розподіл бюджетних коштів за напрямами, зазначеними у пункті 4 цього Порядку, здійснюється Мінсоцполітики відповідно до потреби у видатках, сформованої на підставі пропозицій розпорядників бюджетних коштів нижчого рівня та/або наявних даних у базах даних державного підприємства “Інформаційно-обчислювальний центр Міністерства соціальної політики”, а також з урахуванням необхідності погашення заборгованості за бюджетними зобов’язаннями минулих років, узятих на облік в органах Казначейства, в разі їх відповідності паспорту бюджетної програми.

6. Не допускається спрямування бюджетних коштів на проведення видатків, не зазначених у пункті 4 цього Порядку, та які фінансуються за рахунок інших бюджетних програм.

7. Бюджетні кошти за напрямом, зазначеним у підпункті 1 пункту 4 цього Порядку, спрямовуються Пенсійному фонду України.

Органи Пенсійного фонду України розраховують щомісяця до 22 числа суми житлових субсидій на поточний місяць.

Згідно з відповідними розрахунками Пенсійний фонд України формує щомісяця заявку щодо потреби в бюджетних коштах на виплату житлових субсидій та потреби на оплату послуг, пов’язаних із виплатою та доставкою житлових субсидій через відділення організації, що здійснює виплату та доставку пенсії та грошової допомоги, в якій враховує наявні залишки коштів на рахунках на зазначені цілі та повернуті невиплачені кошти і яку протягом наступного робочого дня передає Мінсоцполітики, окремо на оплату житлово-комунальних послуг і окремо на придбання твердого та рідкого пічного побутового палива і скрапленого газу.

Мінсоцполітики не пізніше ніж 2 числа місяця, наступного за місяцем, в якому нараховуються житлові субсидії, перераховує бюджетні кошти на окремий рахунок Пенсійного фонду України, відкритий в АТ “Ощадбанк”, згідно з поданою заявкою.

Пенсійний фонд України перераховує бюджетні кошти для виплати житлових субсидій одержувачам, які отримують житлову субсидію:

на рахунок, відкритий в уповноваженому банку, – не пізніше ніж через два робочих дні;

через відділення організації, що здійснює виплату та доставку пенсії та грошової допомоги, – до 25 числа місяця, наступного за місяцем, за який нараховано житлові субсидії, згідно з графіком виплати пенсії та грошової допомоги одержувачам.

Пенсійний фонд України перераховує бюджетні кошти для оплати послуг, пов’язаних із виплатою та доставкою житлових субсидій через відділення організації, що здійснює виплату та доставку пенсії та грошової допомоги, органам Пенсійного фонду України на рахунки, відкриті в АТ “Ощадбанк”.

9. Невиплачені одержувачу бюджетні кошти житлової субсидії враховуються уповноваженими органами під час розрахунку житлової субсидії у наступних періодах.

Кошти надміру перерахованої (виплаченої) житлової субсидії повертаються одержувачем на рахунок Пенсійного фонду України.