Урядовий контактний центр

Урядова "гаряча лінія"
– Урядова «Гаряча лінія» для дзвінків із-за кордону (оплата за тарифами відповідного оператора зв’язку)

– «Гаряча лінія» з питань Міністерства оборони України

– «Гаряча лінія» із соціальних питань

– «Гаряча лінія» з питань протидії торгівлі людьми та домашньому насильству

– лінія довіри РНБО з питань контрабанди та корупції на митниці

– «Гаряча лінія» з питань освіти для мешканців тимчасово окупованих територій

– «Гаряча лінія» Міндовкілля на зв’язку з питань захисту довкілля та природних ресурсів України

– «Гаряча лінія» з питань безпеки дітей в Інтернеті
Гаряча лінія для громадян з порушенням слуху:

Зателефонувати зараз
Урядова “гаряча лінія” 1545(webcall)
Пн-Чт 9:00 – 18:00, Пт 9:00 – 16:45

Зайнятість та безробіття
Індивідуальний план працевлаштування

Порядок реєстрації, перереєстрації зареєстрованих безробітних та ведення обліку осіб, які шукають роботу, затверджений Постановою Кабінету Міністрів України № 446 від 30 березня 2023 року (далі – Порядок).

25. Послуги зареєстрованому безробітному надаються відповідно до індивідуального плану працевлаштування, що складається кар’єрним радником (спеціалізованим кар’єрним радником) разом з такою особою за результатами профілювання.

У разі виникнення надзвичайної ситуації, під час введення надзвичайного або воєнного стану, встановлення карантину індивідуальний план працевлаштування складається за допомогою будь-яких засобів дистанційної комунікації, у тому числі електронних, та підписується з використанням електронного підпису, що базується на кваліфікованому сертифікаті.

26. Індивідуальний план працевлаштування повинен містити перелік соціальних послуг у сфері зайнятості та заходів сприяння зайнятості, яких повинні вжити кар’єрний радник (спеціалізований кар’єрний радник) та особисто зареєстрований безробітний для працевлаштування або провадження іншого виду зайнятості, зокрема:

взаємні права, обов’язки кар’єрного радника (спеціалізованого кар’єрного радника) та зареєстрованого безробітного;

заходи, пов’язані з пошуком роботи, співпрацею з роботодавцями та проведенням переговорів щодо умов працевлаштування;

заходи, пов’язані з отриманням освітніх послуг, обранням суб’єкта освітньої діяльності;

перелік активних заходів для забезпечення зайнятості;

умови залучення суб’єктів господарювання, які надають послуги з посередництва у працевлаштуванні, для сприяння працевлаштуванню зареєстрованого безробітного на підставах, передбачених статтею 37 Закону України “Про зайнятість населення”;

строки, звітність, порядок інформування про здійснення заходів, пов’язаних з виконанням індивідуального плану працевлаштування, форму співпраці та підтвердження вжиття заходів, передбачених планом, кількість заходів та зустрічей з кар’єрним радником (спеціалізованим кар’єрним радником);

умови внесення змін та відповідальність кожної із сторін за невиконання чи неналежне виконання індивідуального плану працевлаштування.

Зареєстрований безробітний зобов’язаний відповідно до індивідуального плану з працевлаштування здійснювати самостійно та за сприяння кар’єрного радника (спеціалізовано кар’єрного радника) активний пошук роботи як під час відвідування центру зайнятості, так і засобами дистанційної комунікації в період між його відвідуваннями.

Особливі потреби осіб з інвалідністю, осіб, звільнених з військової служби після участі у проведенні антитерористичної операції, у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації в Донецькій та Луганській областях, забезпеченні їх здійснення, у заходах, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв’язку з військовою агресією Російської Федерації проти України, повинні бути відповідно враховані в індивідуальному плані працевлаштування.

Індивідуальний план працевлаштування складається у двох примірниках та підписується безпосередньо зареєстрованим безробітним та кар’єрним радником (спеціалізованим кар’єрним радником).

Один примірник індивідуального плану працевлаштування, підписаного обома сторонами, видається зареєстрованому безробітному.

Підписання індивідуального плану працевлаштування, складеного за допомогою будь-яких засобів дистанційної комунікації, здійснюється з використанням електронного підпису, що базується на кваліфікованому сертифікаті.

Моніторинг виконання індивідуального плану працевлаштування здійснюється кар’єрним радником (спеціалізованим кар’єрним радником) під час відвідування центру зайнятості або за допомогою особистого кабінету зареєстрованого безробітного, створеного на офіційному веб-сайті Державного центру зайнятості, технічними засобами електронних комунікацій, але не рідше ніж один раз на 30 календарних днів (крім випадків, що сталися внаслідок надзвичайної ситуації, надзвичайного або воєнного стану, або встановленого карантину). За потреби вносяться зміни та доповнення до нього. Критерії виконання/невиконання завдань індивідуального плану працевлаштування визначаються Державним центром зайнятості за погодженням з Мінекономіки.

Індивідуальний план працевлаштування підлягає коригуванню у разі зміни обставин, які впливають на можливості інтеграції зареєстрованого безробітного до ринку праці та/або за результатом додаткового поглибленого профілювання, що проводиться кар’єрним радником (спеціалізованим кар’єрним радником) у разі потреби у ньому.

Примірна форма індивідуального плану працевлаштування, порядок та умови його складення, виконання затверджуються Мінекономіки.

Звітування про особисті дії, спрямовані на виконання індивідуального плану працевлаштування, здійснюється кар’єрним радником (спеціалізованим кар’єрним радником) та зареєстрованим безробітним особисто під час відвідування центру зайнятості або за допомогою особистого кабінету зареєстрованого безробітного, створеного на офіційному веб-сайті Державного центру зайнятості, технічними засобами електронних комунікацій.