Урядовий контактний центр

Урядова "гаряча лінія"
– Урядова «Гаряча лінія» для дзвінків із-за кордону (оплата за тарифами відповідного оператора зв’язку)

– «Гаряча лінія» з питань Міністерства оборони України

– «Гаряча лінія» із соціальних питань

– «Гаряча лінія» з питань протидії торгівлі людьми та домашньому насильству

– лінія довіри РНБО з питань контрабанди та корупції на митниці

– «Гаряча лінія» з питань освіти для мешканців тимчасово окупованих територій

– «Гаряча лінія» Міндовкілля на зв’язку з питань захисту довкілля та природних ресурсів України

– «Гаряча лінія» з питань безпеки дітей в Інтернеті
Гаряча лінія для громадян з порушенням слуху:

Зателефонувати зараз
Урядова “гаряча лінія” 1545(webcall)
Пн-Чт 9:00 – 18:00, Пт 9:00 – 16:45

Охорона здоров'я
Порядок обрання лікаря, який надає первинну медичну допомогу

Порядок вибору лікаря, який надає первинну медичну допомогу, затверджений Наказом Міністерства охорони здоров’я України № 503 від 19 березня 2018 року (далі – Порядок).

II. Вибір, зміна та відмова від лікаря, який надає ПМД.

1. Пацієнт (його законний представник) обирає лікаря, який надає ПМД, незалежно від місця проживання/перебування такого пацієнта.

2. Пацієнт (його законний представник) має право самостійно (без погодження з надавачем первинної медичної допомоги) обрати лікаря, який надає ПМД, за умови, якщо кількість пацієнтів, які вже обрали такого лікаря відповідно до цього Порядку, не перевищує оптимальний обсяг практики ПМД, встановлений Порядком надання первинної медичної допомоги, затвердженим наказом Міністерства охорони здоров’я України від 19 березня 2018 року № 504, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 21 березня 2018 року за № 348/31800 (далі – Порядок надання ПМД).

У разі якщо кількість пацієнтів, які вже обрали лікаря, який надає ПМД, перевищує оптимальний обсяг практики ПМД, встановлений Порядком надання ПМД,- обрання такого лікаря здійснюється за погодженням з надавачем первинної медичної допомоги, у якого працює цей лікар.

Пацієнт (його законний представник) має право звернутися до НСЗУ, в тому числі її територіальних органів, за роз’ясненнями стосовно надавачів первинної медичної допомоги для забезпечення можливості реалізувати своє право на вибір лікаря, який надає ПМД.

3. У період тимчасової відсутності лікаря, який надає ПМД, обраного пацієнтом (його законним представником) відповідно до цього Порядку, у зв’язку з відпусткою чи іншими обставинами, що зумовлюють тимчасову неможливість здійснювати прийом пацієнтів, пацієнт безоплатно отримує ПМД у іншого лікаря, який надає ПМД, визначеного керівником відповідного надавача первинної медичної допомоги, без подання нової Декларації.

4. Пацієнт, який не обрав лікаря ПМД та перебуває у невідкладному стані, має право безоплатно отримати ПМД у державних і комунальних закладах охорони здоров’я.

5. Пацієнт (його законний представник) має право змінити лікаря, який надає ПМД, шляхом подання такому самому або іншому надавачу первинної медичної допомоги нової Декларації відповідно до цього Порядку.

6. Пацієнт (його законний представник) має право відмовитись від лікаря, який надає ПМД, без обрання нового лікаря шляхом подання до НСЗУ заяви про припинення дії поданої ним Декларації у довільній формі в паперовій або електронній формі, до якої додаються:

1) копія одного з таких документів, що посвідчують особу пацієнта (усі заповнені сторінки):

паспорт громадянина України;

тимчасове посвідчення громадянина України;

свідоцтво про народження (для осіб, які не досягли 14-річного віку) або документ, що підтверджує факт народження, виданий компетентними органами іноземної держави, легалізований у встановленому законодавством порядку;

посвідка на постійне проживання в Україні;

посвідчення біженця;

посвідчення особи, яка потребує додаткового захисту;

2) копія документа, що засвідчує реєстрацію пацієнта в Державному реєстрі фізичних осіб – платників податків, за наявності (обов’язково для осіб, які досягли 14-річного віку і є громадянами України, крім фізичних осіб, які через релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків (далі – РНОКПП) та повідомили про це відповідний контролюючий орган і мають відмітку в паспорті) або копія сторінки паспорта у формі книжечки з відміткою про відмову від прийняття РНОКПП / копія паспорта із записом про відмову від прийняття РНОКПП;

3) копії документів, що посвідчують особу та повноваження законного представника пацієнта (усі заповнені сторінки),- у разі подання заяви законним представником пацієнта;

4) копія усіх заповнених сторінок документа, що підтверджує зміну прізвища (у разі зміни).

7. Одночасний вибір двох або більше лікарів, які надають ПМД, не допускається.

8. Надавачі первинної медичної допомоги зобов’язані забезпечити пацієнтам (їх законним представникам) для прийняття ними рішення про вибір лікаря, який надає ПМД, можливість ознайомитись з інформацією про:

1) надавача первинної медичної допомоги:

повне найменування юридичної особи або прізвище, власне ім’я, по батькові (за наявності) фізичної особи – підприємця (далі – ФОП);

код ЄДРПОУ (для юридичних осіб);

інформація про ліцензію на провадження господарської діяльності з медичної практики;

2) лікарів, які надають ПМД та перебувають у трудових відносинах з таким надавачем:

прізвище, власне ім’я, по батькові (за наявності) лікаря;

освіта;

лікарська спеціальність;

стаж роботи за спеціальністю;

кваліфікаційна категорія;

місце (адреса) та графік роботи лікаря;

3) дату укладення, номер та строк дії договору про медичне обслуговування населення за програмою медичних гарантій, укладеного надавачем первинної медичної допомоги (за наявності), а також перелік медичних послуг, які надавач первинної медичної допомоги зобов’язаний надавати за таким договором.

9. Інформація, зазначена у пункті 8 цього розділу, розміщується надавачем первинної медичної допомоги за кожним місцем надання медичних послуг з ПМД та на його вебсайті (у разі наявності) з дотриманням вимог законодавства про захист персональних даних.