Урядовий контактний центр

Урядова "гаряча лінія"
– Урядова «Гаряча лінія» для дзвінків із-за кордону (оплата за тарифами відповідного оператора зв’язку)

– «Гаряча лінія» з питань Міністерства оборони України

– «Гаряча лінія» із соціальних питань

– «Гаряча лінія» з питань протидії торгівлі людьми та домашньому насильству

– лінія довіри РНБО з питань контрабанди та корупції на митниці

– «Гаряча лінія» з питань освіти для мешканців тимчасово окупованих територій

– «Гаряча лінія» Міндовкілля на зв’язку з питань захисту довкілля та природних ресурсів України

– «Гаряча лінія» з питань безпеки дітей в Інтернеті
Гаряча лінія для громадян з порушенням слуху:

Зателефонувати зараз
Урядова “гаряча лінія” 1545(webcall)
Пн-Чт 9:00 – 18:00, Пт 9:00 – 16:45

Аварійна ситуація внутрішньобудинкових систем (теплопостачання, водопостачання, водовідведення, постачання гарячої води) – порядок дій

У разі виникнення аварійної ситуації між поверхами у будинку з певними наслідками ваші подальші дії:

Крок 1.

Виклик виконавця з обслуговування відповідних внутрішньобудинкових мереж (далі – Виконавець).

Крок 2.

Фіксація обставини та наслідків (у разі затоплення, псування майна сфотографуйте пошкоджені стелю, стіни, підлогу, меблі, техніку тощо).

Важливо! Виконавець забезпечує функціонування та підтримку в робочому стані елементів внутрішньобудинкових систем відповідно до заданих параметрів і режимів роботи.

Пункт 6 Порядку обслуговування внутрішньобудинкових систем теплопостачання, водопостачання, водовідведення та постачання гарячої води, затвердженого наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України 15 серпня 2018 року № 219, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 19 вересня 2018 року за № 1074/32526.

Крок 3.

Виклик Виконавця для перевірки якості наданих послуг, підписання акта-претензії (здійснюється стороною договору про управління багатоквартирним будинком).

Виконавець зобов’язаний протягом однієї доби з дня надходження повідомлення споживача про несправність та/або недоліки в роботі внутрішньобудинкових систем усунути такі порушення. Якщо для усунення несправностей необхідно більше однієї доби, Виконавець протягом п’яти днів з дня надходження повідомлення споживача зобов’язаний письмово його поінформувати про прийняті рішення із зазначенням строку виконання ремонтних робіт. Несправності системи, що загрожують безпеці проживання в будинку, усуваються невідкладно.

Частина п’ята статті 28 Закону України «Про житлово-комунальні послуги».

Пункт 11 Порядку обслуговування внутрішньобудинкових систем теплопостачання, водопостачання, водовідведення та постачання гарячої води, затвердженого наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України 15 серпня 2018 року № 219, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 19 вересня 2018 року за № 1074/32526.

Важливо! Письмове повідомлення варто направляти рекомендованим листом з повідомленням про вручення або особисто, вимагаючи відмітку про отримання на Вашій копії. До листа бажано додати докази: фото, відео, свідчення свідків. У зверненні необхідно зазначити: прізвище, ім’я та по батькові, місце фактичного проживання споживача, а також найменування послуги неналежної якості.

Виконавець зобов’язаний прибути на виклик споживача у строки, визначені в договорі про надання відповідної послуги, але не пізніше ніж протягом 1 доби з моменту отримання претензії споживача. У разі необхідності проведення перевірки відповідності якості надання послуг з управління багатоквартирним будинком споживач зобов’язаний забезпечити Виконавцю доступ до житла у порядку, передбаченому статтею 29 Закону України «Про житлово-комунальні послуги». За результатами перевірки складається акт-претензія за встановленою формою. Один примірник акта-претензії передається споживачеві, другий − зберігається у Виконавця.

Стаття 29 Закону України «Про житлово-комунальні послуги».

Пункти 5, 7 Порядку проведення перевірки відповідності якості надання деяких комунальних послуг та послуг з управління багатоквартирним будинком параметрам, передбаченим договором про надання відповідних послуг, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2018 року № 1145.

Важливо! Акт-претензія складається Виконавцем та споживачем і повинен містити інформацію про те, в чому полягало надання неналежної якості послуги з управління багатоквартирним будинком, дату (строк) її надання неналежної якості, а також іншу інформацію, що характеризує надання послуги  неналежної якості.

Крок 4 .

Виконавець протягом п’яти робочих днів вирішує питання щодо задоволення вимог, викладених в акті-претензії, або надає споживачу обґрунтовану письмову відмову. У разі ненадання протягом установленого строку  відповіді, вважається, що Виконавець визнав викладені в акті-претензії факти неналежного надання послуг.  

Пункт 11 Порядку проведення перевірки відповідності якості надання деяких комунальних послуг та послуг з управління багатоквартирним будинком параметрам, передбаченим договором про надання відповідних послуг, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2018 року № 1145.

При незадовільній відповіді або її відсутності слід звертатись до контролюючих органів або вищого керівництва, а саме: Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту прав споживачів, місцевої державної адміністрації, виконавчого комітету міської ради.

Крок 5.

Результати перевірки якості надання послуг з управління багатоквартирним будинком можуть бути оскаржені. У випадку отримання офіційної відмови у задоволенні вимог, Ви маєте право оскаржити дане рішення у судовому порядку. Основою доказової бази у справі слугуватимуть договір про надання відповідних послуг, квитанції про сплату за послуги, належним чином складений акт-претензія,  фото- та відеоматеріали пошкодженого майна, покази свідків.

Важливо! При задоволенні вимог споживача суд одночасно вирішує питання щодо відшкодування моральної (немайнової) шкоди. Споживачі звільняються від сплати судового збору за позовами, що пов’язані з порушенням їх прав.

Стаття 22 Закону України «Про захист прав споживачів».