Урядовий контактний центр

Урядова "гаряча лінія"
– Урядова «Гаряча лінія» для дзвінків із-за кордону (оплата за тарифами відповідного оператора зв’язку)

– «Гаряча лінія» з питань Міністерства оборони України

– «Гаряча лінія» із соціальних питань

– «Гаряча лінія» з питань протидії торгівлі людьми та домашньому насильству

– лінія довіри РНБО з питань контрабанди та корупції на митниці

– «Гаряча лінія» з питань освіти для мешканців тимчасово окупованих територій

– «Гаряча лінія» Міндовкілля на зв’язку з питань захисту довкілля та природних ресурсів України

– «Гаряча лінія» з питань безпеки дітей в Інтернеті
Гаряча лінія для громадян з порушенням слуху:

Зателефонувати зараз
Урядова “гаряча лінія” 1545(webcall)
Пн-Чт 9:00 – 18:00, Пт 9:00 – 16:45

Відбулася онлайн – пресконференція щодо особливостей вступної кампанії-2021 для дітей з тимчасово окупованих територій України

4 червня 2021 року відбулася онлайн – пресконференція щодо особливостей вступної кампанії-2021 для дітей з тимчасово окупованих територій України: «Вступна кампанія-2021 для абітурієнтів з тимчасово окупованих територій: виклики, ризики та перспективи». Організатори пресконференції: громадська організація Фонд «Відкрита політика» спільно з Міністерством освіти і науки України за підтримки проєкту USAID «Демократичне врядування у Східній Україні».

Спікерами заходу виступили: Сергій Шкарлет – Міністр освіти і науки України, Ольга Холомєєва – директор державної установи «Урядовий контактний центр», Ірина Жданова – виконавчий директор ГО «Фонд «Відкрита політика» та Ірина Калупаха – директор Департаменту соціально-гуманітарної політики та внутрішньо переміщених осіб Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України.

Як відомо, у понеділок, 7 червня у вишах, коледжах а також у професійно-технічних навчальних закладах розпочинають роботу освітні центри «Донбас-Україна» та «Крим-Україна». Через них абітурієнти з тимчасово окупованих територій та прифронтових районів, які не мають паспорта, сертифіката ЗНО та атестата про середню освіту, можуть вступити до бажаного закладу освіти за спрощеною процедурою.

Міністр освіти і науки Сергій Шкарлет на початку виступу повідомив, що Верховна Рада України установила в Україні День вшанування пам’яті дітей, які загинули внаслідок збройної агресії Російської Федерації проти України, який відзначатиметься щороку 4 червня, враховуючи той факт, що на території Донецької, Луганської та інших областей із 2014 року внаслідок збройної агресії Російської Федерації та інших дій країни агресора проти України загинуло щонайменше 240 дітей.

«Сьогодні  вперше ми вшановуємо пам’ять дітей, які загинули внаслідок збройної агресії Російської Федерації проти України», – зазначив Міністр.  Учасники заходу хвилиною мовчання вшанували пам’ять дітей.

У своїй доповіді Сергій Шкарлет зробив аналіз роботи Міністерства у напряму організації вступу дітей з непідконтрольних Україні територій у заклади освіти нашої країни. Особливу увагу він приділив роз’ясненню позицій нового Порядку прийому для здобуття вищої, фахової передвищої та професійної освіти. Міністр наголосив, що зупинятися Україна не збирається, робота із залучення дітей до української освіти продовжуватиметься.

Директор Урядового контактного центру Ольга Холомєєва нагадала, що на тимчасово окупованих територіях у Донецькій і Луганській областях, Автономній Республіці Крим та місті Севастополі проживає близько мільйона дітей та молоді. Майже 300 тис. молодих громадян досягли 14 – 18 років. Тому наша держава надає такого важливого значення забезпеченню вступу дітей до українських закладів освіти, максимальному заохоченню випускників переїжджати на підконтрольну Україні територію, навчатися в українській системі освіти.

Ольга Холомєєва детально зупинилася на основних питаннях роботи «гарячої лінії» з питань освіти для мешканців тимчасово окупованих територій за номером телефону 0 800-504-425, яка діє в рамках Меморандуму про співпрацю Міністерства освіти і науки, державної установи «Урядовий контактний центр» та громадської організації «Фонд «Відкрита політика» з квітня 2020 року. Протягом 2020 року – І кварталу 2021 року на «гарячу лінію» надійшло близько 10 тисяч звернень. На 97 % звернень фахівці Урядового контактного центру надали консультації, роз’яснення, довідкову інформацію, решта – зареєстровані та передані органам виконавчої влади для розгляду відповідно до компетенції.

Заявники цікавляться інформацією щодо умов вступу, отримання документів про освіту, алгоритму дій у рамках пілотного проекту підготовчих курсів для осіб з ТОТ, а також контактною інформацією. Телефонують громадяни з м. Києва, інших областей України, а також внутрішньо переміщені особи. Переважно – це батьки або родичі дітей, які турбуються проблемами вступу у ЗВО в Україні.

Також Ольга Холомєєва акцентувала увагу на запровадженні у цьому році онлайн-консультування в чатах, що можна зробити на сайті «Доступна освіта».

Керівниця ГО «Фонд «Відкрита політика» Ірина Жданова підкреслила, що навчання в Україні – це не просто навчання, це – можливість долучення до європейських цінностей, отримання документа про вищу освіту державного зразка, що визнається у всьому світі. Ірина Жданова подякувала Урядовому контактному центру, Міністерству освіту і науки за співпрацю у створенні понад 20 інформаційних продуктів, що сприяють ознайомленню із забезпеченням доступу до освіти для осіб з тимчасово окупованих територій.

Ірина Калупаха – директор Департаменту соціально-гуманітарної політики та внутрішньо переміщених осіб Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України детально зупинилася на новій ініціативі щодо запровадження разом з Міністерством освіти і науки у 2021-2022 роках безоплатного навчання абітурієнтів з непідконтрольних територій на підготовчих курсах. Про алгоритм зарахування на підготовчі курси, зокрема, можна дізнатися на сайті Мінреінтеграції.

По завершенню заходу представники ЗМІ мали можливість звернутися із запитаннями, на які надав вичерпні відповіді Міністр освіти і науки Сергій Шкарлет.