Урядовий контактний центр

Урядова "гаряча лінія"
– Урядова “гаряча лінія” для дзвінків із-за кордону (оплата за тарифами відповідного оператора зв’язку)

– “Гаряча лінія” для кандидатів на посади фахівців нової державної служби

– “Гаряча лінія” для підприємців

– “Гаряча лінія” з питань освіти для мешканців тимчасово окупованих територій (оплата за тарифами відповідного оператора зв’язку)

– “Гаряча лінія” державної митної служби України

– “Гаряча лінія” для консультації людей з інвалідністю
Гаряча лінія для громадян з порушенням слуху:

Зателефонувати зараз
Урядова “гаряча лінія” 1545(skype)
Урядова “гаряча лінія” 1545(webcall)
Пн-Чт 9:00 – 18:00, Пт 9:00 – 16:45

Податкові питання: актуально для громадян

Конституційним обов’язком громадян є сплата податків і зборів в порядку і розмірах, встановлених законом (стаття 67 Конституції України).

Кабінет Міністрів України своїм рішенням (постанова від 18 грудня 2018 року № 1200) утворив Державну податкову службу України та Державну митну службу України, шляхом реорганізації та поділу Державної фіскальної служби. Наразі реорганізація Державної фіскальної служби триває.

Питання податків, зборів, платежів, сплати єдиного внеску є надзвичайно актуальними для всієї країни, про що свідчать звернення громадян на «гарячу лінію» для підприємців 0 800 503 045 та на урядову «гарячу лінію».

В Урядовому контактному центрі 30 липня 2019 року спільно з Державною фіскальною  службою було проведено семінарське заняття на тему «Державна фіскальна служба України: діяльність, повноваження та взаємодія з Урядовим контактним центром». Відкрила і вела семінар директор Центру Ольга Холомєєва.

Гості Центру – перший заступник директора Інформаційно-довідкового департаменту Державної фіскальної служби Андрій Кушнір, представники Департаменту податків і зборів з фізичних осіб Державної фіскальної служби Ірина Понуда та Віктор Левченко надали докладні роз’яснення стосовно компетенції Служби в частині збору та обліку єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування. Були розглянуті питання стосовно подання та заповнення підприємцями звітності з ЄСВ (єдиний соціальний внесок); проведення перевірок на підприємствах, в установах і організаціях, у осіб, які провадять незалежну професійну діяльність, ФОП.

Актуальні питання, з якими звертаються заявники на урядову «гарячу лінію», були озвучені Ольгою Холомєєвою. Наприклад, до якого органу слід звертатися, якщо відмовлено у призначенні пенсії у зв’язку з несплатою ЄСВ; хто з кола підприємців, членів фермерського господарства, самозайнятих осіб звільняється від сплати ЄСВ тощо.

Аналітики Центру також просили роз’яснити, чи належать до компетенції Державної фіскальної служби питання нарахування земельного податку фізичним особам (громадянам); встановлення ставки плати за землю та пільги щодо земельного податку; проведення нормативної грошової оцінки земель сільськогосподарського призначення для визначення розміру земельного податку та інші.

У свою чергу, представники Державної фіскальної служби надали перелік питань, які необхідно уточнювати у заявників під час реєстрації звернень на «гарячу лінію» для підприємців та урядову «гарячу лінію».

 

Директор Центру Ольга Холомєєва веде семінарське заняття
Учасники семінару
Обговорення найбільш актуальних питань зі сфери податків, з якими звертаються громадяни на урядову «гарячу лінію»