Урядовий контактний центр

Урядова "гаряча лінія"
– Урядова «Гаряча лінія» для дзвінків із-за кордону (оплата за тарифами відповідного оператора зв’язку)

– «Гаряча лінія» з питань Міністерства оборони України

– «Гаряча лінія» із соціальних питань

– «Гаряча лінія» з питань протидії торгівлі людьми та домашньому насильству

– лінія довіри РНБО з питань контрабанди та корупції на митниці

– «Гаряча лінія» з питань освіти для мешканців тимчасово окупованих територій

– «Гаряча лінія» Міндовкілля на зв’язку з питань захисту довкілля та природних ресурсів України

– «Гаряча лінія» з питань безпеки дітей в Інтернеті
Гаряча лінія для громадян з порушенням слуху:

Зателефонувати зараз
Урядова “гаряча лінія” 1545(webcall)
Пн-Чт 9:00 – 18:00, Пт 9:00 – 16:45

«Більші перспективи на гідне життя» – вибирає молодь з тимчасово окупованих територій Донбасу та Криму

2 листопада 2021 року відбувся онлайн-брифінг на тему «Підсумки вступної кампанії до українських закладів вищої освіти з тимчасово окупованих територій Донбасу та Криму у 2021 році» за участю Міністра освіти і науки Сергія Шкарлета, директора державної установи «Урядовий контактний центр» Ольги Холомєєвої та виконавчої директорки ГО «Фонд «Відкрита політика» Ірини Жданової.

Міністр освіти і науки Сергій Шкарлет зазначив, що  МОН постійно працює над удосконаленням умов для забезпечення доступу до освіти для осіб з тимчасово окупованих територій, акцентувавши увагу на новому Порядку прийому для здобуття вищої, фахової передвищої та професійної освіти. Реалізація цього документа відкриває нові можливості для  дітей  з тимчасово окупованих територій та територій населених пунктів, які знаходяться на лінії зіткнення, зокрема, реалізує їхнє право на отримання документа державного зразка про базову середню освіту або повну загальну середню освіту.

У 2021 році понад 2 тисячі осіб з тимчасово окупованих територій Донбасу  та Криму вступили до вищих навчальних закладів України.

Також очільник МОН озвучив найбільш привабливі заклади для здобувачів та підсумки роботи «гарячої лінії» з питань освіти для мешканців тимчасово окупованих територій України.

Директор Урядового контактного центру Ольга Холомєєва зупинилася на більш докладному викладі результатів надходження звернень на «гарячу лінію» з питань освіти для мешканців тимчасово окупованих територій України за номером телефону 0 800-504-425. У 2021 році прийнято понад 5 тис. дзвінків. 56% з-поміж них: анонімні. Телефонували переважно мешканці Донецької, Луганської областей, а також з м. Києва, насамперед рідні, близькі, знайомі абітурієнтів.  

Очільниця установи акцентувала увагу на тому, що на основну кількість звернень було надано консультації, роз’яснення та довідкова інформація  працівниками Центру. Решта – близько 4 % звернень зареєстровані та передані органам виконавчої влади для розгляду відповідно до компетенції.

Крім того, на сайтах Міністерства освіти і науки та «Доступна освіта» було забезпечено опрацювання повідомлень в онлайн-чатах, на які працівниками Центру надавалися консультації. Загалом з початку вступної кампанії: з червня до кінця жовтня, опрацьовано 216,5 тис. таких повідомлень.

На сайті «Доступна освіта» онлайн-консультування відбувається цілорічно. 

Ольга Холомєєва висловила вдячність Фонду «Відкрита політика», який в рамках проекту USAID «Демократичне врядування у Східній Україні» цьогоріч передав технічне обладнання для Урядового контактного центру з метою  підтримки роботи урядової «гарячої лінії».

Також директор Центру відзначила значну роль представників Фонду та фахівців Міністерства освіти і науки в організації навчання консультантів установи, наданні актуальної інформації, що підвищує їх фаховий рівень, а отже і якість надання відповідей.

На завершення виступу Ольга Холомєєва подякувала Міністерству  освіти і науки та ГО «Фонд «Відкрита політика» – учасникам Меморандуму про співпрацю Міністерства освіти і науки, державної установи «Урядовий контактний центр» та громадської організації «Фонд «Відкрита політика», за тісну, плідну співпрацю. «Сподіваюся, що і в наступному році наша команда буде працювати також злагоджено», – додала директор Урядового контактного центру.

Керівниця ГО «Фонд «Відкрита політика» Ірина Жданова презентувала підсумки соціологічного опитування «Вступна кампанія-2021: досягнення та перешкоди», яке було проведено за підтримки проекту USAID «Демократичне врядування у Східній Україні».

В опитуванні взяли участь майже 300 респондентів: студенти з ТОТ, представники освітніх центрів «Донбас/Крим – Україна», які вступили до закладів вищої освіти, вчителі та викладачі, які працюють з молоддю із тимчасово окупованих територій. Дві третини студентів оцінили роботу освітніх центрів на найвищий бал.

На питання «Чому ви обрали шлях здобуття освіти в Україні?» студенти відповіли: «Більші перспективи на гідне життя, можливість продовжити навчання за кордоном, високі шанси на працевлаштування».