Урядовий контактний центр

Урядова "гаряча лінія"
– Урядова «Гаряча лінія» для дзвінків із-за кордону (оплата за тарифами відповідного оператора зв’язку)

– «Гаряча лінія» з питань Міністерства оборони України

– «Гаряча лінія» із соціальних питань

– «Гаряча лінія» з питань протидії торгівлі людьми та домашньому насильству

– лінія довіри РНБО з питань контрабанди та корупції на митниці

– «Гаряча лінія» з питань освіти для мешканців тимчасово окупованих територій

– «Гаряча лінія» Міндовкілля на зв’язку з питань захисту довкілля та природних ресурсів України

– «Гаряча лінія» з питань безпеки дітей в Інтернеті
Гаряча лінія для громадян з порушенням слуху:

Зателефонувати зараз
Урядова “гаряча лінія” 1545(webcall)
Пн-Чт 9:00 – 18:00, Пт 9:00 – 16:45

Пам’ятаємо, вшановуємо пам’ять невинних жертв Голокосту

27 січня в Україні відзначають Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту.

Голокост є однією з найжахливіших трагедій в історії людства.

Цей День проголошений резолюцією Генеральної Асамблеї ООН від 1 листопада 2005 року, співавторами якої виступили 100 держав, у пам’ять про жертв нацистського терору під час Другої світової війни. Голокост з давньогрецької перекладається як «всеспалення» й означає систематичне переслідування і знищення (геноцид) євреїв нацистською Німеччиною і колабораціоністами протягом 1933-1945 років.

Дата 27 січня обрана не випадково: саме цього дня у 1945 році війська 1-го Українського фронту почали звільнення в’язнів концтабору Аушвіц – найбільшого гітлерівського концтабору смерті, побудованого нацистами на території окупованої південної Польщі під час Другої світової війни.

Із 1942 року це стало місцем масового знищення євреїв. За словами колишніх ув’язнених, у концтабір люди заходили через ворота з написом «Arbeit mach frei» («Праця звільняє»), а їхнє життя завершувалося у печах – прах «виходив» через комини і вкривав навколишні поля. У спогадах одного з уцілілих: «Цей табір смерті – наче тріщина у поверхні Землі, через яку можна було побачити пекло. Наче тріщина у поверхні загальнолюдського гуманізму, через яку можна побачити нашу здатність терпіти страждання – і заподіювати їх».

В Україні Голокост відрізнявся особливою жорстокістю: розстріли відбувалися поруч із населеними пунктами, фактично на очах місцевих жителів.

Офіційно визнано, що нацисти вбили 6 млн євреїв протягом Голокосту, з них 1,5 млн – в Україні, зокрема в Бабиному Яру – одному із найбільших масових місць розстрілів під час Другої світової війни.

Вшановуючи всіх жертв Голокосту, жертв трагедії Бабиного Яру, світова спільнота засвідчує прагнення до боротьби з антисемітизмом, расизмом та всіма іншими формами нетерпимості, які можуть призвести до жахливих трагедій людства – позбавлення мільйонів невинних людей права на життя.