Урядовий контактний центр

Урядова "гаряча лінія"
– Урядова «Гаряча лінія» для дзвінків із-за кордону (оплата за тарифами відповідного оператора зв’язку)

– «Гаряча лінія» з питань Міністерства оборони України

– «Гаряча лінія» із соціальних питань

– «Гаряча лінія» з питань протидії торгівлі людьми та домашньому насильству

– лінія довіри РНБО з питань контрабанди та корупції на митниці

– «Гаряча лінія» з питань освіти для мешканців тимчасово окупованих територій

– «Гаряча лінія» Міндовкілля на зв’язку з питань захисту довкілля та природних ресурсів України

– «Гаряча лінія» з питань безпеки дітей в Інтернеті
Гаряча лінія для громадян з порушенням слуху:

Зателефонувати зараз
Урядова “гаряча лінія” 1545(webcall)
Пн-Чт 9:00 – 18:00, Пт 9:00 – 16:45

Соціальний захист населення
Особливості забезпечення індивідуальними засобами реабілітації

Порядок забезпечення допоміжними засобами реабілітації (технічними та іншими засобами реабілітації) осіб з інвалідністю, дітей з інвалідністю та інших окремих категорій населення і виплати грошової компенсації вартості за самостійно придбані такі засоби, затверджений Постановою Кабінету Міністрів України № 321 від 05 квітня 2012 року.

26. Особа з інвалідністю, дитина з інвалідністю, інша особа або їх законні представники після формування територіальним відділенням Фонду в особовій картці особи направлення звертаються до підприємства із заявкою про намір забезпечення протезно-ортопедичним виробом, у тому числі ортопедичним взуттям, допоміжними засобами для особистого догляду та захисту (далі – індивідуальні засоби реабілітації) за формою, затвердженою Мінсоцполітики (далі – заявка про намір забезпечення індивідуальними засобами реабілітації) в паперовій формі або через електронний кабінет особи, та додають до неї документи, що посвідчують особу та підтверджують повноваження, свідоцтво про народження (для дітей віком до 14 років).

27. Підприємство протягом трьох робочих днів з моменту отримання заявки про намір забезпечення індивідуальними засобами реабілітації прикріплює її в особовій картці особи та відповідно до сформованого територіальним відділенням Фонду направлення формує попереднє замовлення на виготовлення індивідуального засобу реабілітації в особовій картці особи та оформлює замовлення на індивідуальні засоби реабілітації (далі – замовлення) за формою, затвердженою Мінсоцполітики.

У разі виявлення у особи з інвалідністю, учасника бойових дій, постраждалого, законного представника дитини з інвалідністю після звернення із заявкою про намір забезпечення індивідуальними засобами реабілітації та формування попереднього замовлення бажання звернутись до іншого підприємства такі особа, учасник, представник подають в паперовій формі або через електронний кабінет особи протягом 14 календарних днів з дня звернення до підприємства, яке вже сформувало попереднє замовлення, заяву про відмову. Скановану копію заяви про відмову підприємство прикріплює в електронній особовій картці особи.

Замовлення підписується керівником підприємства або уповноваженою ним особою.

Підвид індивідуального засобу реабілітації та функціональні можливості особи з інвалідністю, дитини з інвалідністю, іншої особи визначається лікарем підприємства у замовленні відповідно до порядку визначення функціональних можливостей особи з інвалідністю, дитини з інвалідністю, іншої особи, що затверджується Мінсоцполітики за погодженням з МОЗ.

Передача замовлення для виробництва індивідуального засобу реабілітації здійснюється після обов’язкового уточнення антропометричних даних особи з інвалідністю, дитини з інвалідністю, іншої особи, яке проводиться на підприємстві не пізніше ніж за 30 днів до такої передачі.

Оформлення замовлення за зареєстрованим або задекларованим місцем проживання (перебування) за бажанням особи з інвалідністю, дитини з інвалідністю, іншої особи на підставі заяви здійснюється спеціалістами підприємства.

У разі зміни медичних показань, що підтверджується новою індивідуальною програмою, висновком МСЕК або довідкою ЛКК, рішенням ВЛК, у період між поданням заявки про намір забезпечення індивідуальними засобами реабілітації та фактичним виготовленням індивідуального засобу реабілітації особа з інвалідністю, дитина з інвалідністю, інша особа, їх законні представники можуть відмовитися від замовленого засобу та замовити інший індивідуальний засіб реабілітації.

28. Первинне і складне протезування та ортезування осіб з інвалідністю, дітей з інвалідністю, інших осіб здійснюється відповідно до Положення про первинне та складне протезування та ортезування осіб з порушеннями опорно-рухового апарату, затвердженого Мінсоцполітики, за погодженням з МОЗ.

Первинне і складне протезування та ортезування осіб з інвалідністю, дітей з інвалідністю, інших осіб здійснюється у стаціонарному (реабілітаційному) відділенні підприємства або в клініці УкрНДІпротезування, стаціонарних відділеннях закладів охорони здоров’я на підставі індивідуального плану реабілітації, визначеного лікарем підприємства або такої клініки.

Типове положення про стаціонарне (реабілітаційне) відділення первинного і складного протезування та ортезування затверджується Мінсоцполітики за погодженням з МОЗ.

29. Готовий індивідуальний засіб реабілітації видається особі з інвалідністю, дитині з інвалідністю, іншій особі або її законному представнику після примірки, що підтверджується їх підписом у замовленні та акті приймання-передачі робіт між підприємством та особою з інвалідністю, іншою особою або їх законними представниками.

До кожного індивідуального засобу реабілітації підприємство видає настанову щодо експлуатації і талон на гарантійний ремонт.

Підприємству дозволяється надсилати поштою у разі надходження письмового погодження від особи з інвалідністю, дитини з інвалідністю, іншої особи або їх законних представників лише обтуратори, ортези із текстильних матеріалів.

Підприємству забороняється, крім періоду, на який оголошено надзвичайний або воєнний стан в Україні, надсилати поштою індивідуальні засоби реабілітації, крім тих, що зазначені в абзаці третьому цього пункту.

Підприємство вносить в особову карту особи інформацію про забезпечення особи з інвалідністю, дитини з інвалідністю, іншої особи індивідуальними засобами реабілітації, завантажує скановані копії замовлення, акта приймання-передачі робіт між підприємством та особою з інвалідністю, іншою особою або їх законними представниками.

30. Строк виготовлення індивідуальних засобів реабілітації становить:

протезів верхніх та нижніх кінцівок, ортезів шарнірних на верхні та нижні кінцівки, ортезів на хребет (з різних видів матеріалів, крім текстильних), корсетів та ортопедичного взуття – до 20 робочих днів;

протезно-ортопедичних виробів (обтураторів, ортезів із текстильних матеріалів) – до десяти робочих днів;

протезно-ортопедичних виробів з первинного та складного протезування та ортезування, а також за новітніми технологіями – до 35 робочих днів.

Строк виготовлення індивідуальних засобів реабілітації обчислюється з дня початку їх виготовлення і включає час безпосереднього виготовлення без урахування часу, необхідного для примірки, та часу, протягом якого особа з інвалідністю, дитина з інвалідністю, інша особа не з’являлася на примірку.

Строк, на який видано індивідуальний засіб реабілітації, визначено у переліку згідно з додатком до постанови Кабінету Міністрів України від 5 квітня 2012 р. № 321 “Про затвердження Порядку забезпечення допоміжними засобами реабілітації (технічними та іншими засобами реабілітації) осіб з інвалідністю, дітей з інвалідністю та інших окремих категорій населення і виплати грошової компенсації вартості за самостійно придбані такі засоби, їх переліку”.

Особа з інвалідністю та учасник бойових дій, постраждалий забезпечуються:

двома парами ортопедичного взуття на два роки;

якщо група інвалідності встановлена строком на один рік – однією парою ортопедичного взуття на один рік;

за наявності довідки з місця роботи, служби або навчання – двома парами ортопедичного взуття на один рік.

Діти з інвалідністю віком до семи років забезпечуються двома парами ортопедичного взуття строком на шість місяців, діти з інвалідністю віком від семи до 18 років – двома парами ортопедичного взуття строком на вісім місяців.

Жінки, дівчата після мастектомії, секторальної резекції молочної залози, квадрантектомії та з порушеннями розвитку молочних залоз забезпечуються протезами молочної залози обов’язково з ліфами для їх кріплення та у разі потреби, що визначається індивідуальною програмою або довідкою ЛКК, – разом з компресійним рукавом.

У разі двобічної ампутації молочних залоз протези молочної залози видаються з розрахунку одна пара на один рік, ліфи для їх кріплення – три одиниці на один рік.

Якщо жінкам, дівчатам після мастектомії в період експлуатації попередньо виданих протезів молочної залози та ліфів для їх кріплення проведено чергову операцію, дострокова видача протезів молочної залози та ліфів для їх кріплення здійснюється відповідно до довідки ЛКК або індивідуальної програми реабілітації.

Жінки, дівчата після мастектомії забезпечуються на вибір трьома ліфами для кріплення протезів молочної залози або двома зазначеними ліфами та одним спеціальними ліфом для кріплення протезів молочної залози для занять фізичною культурою і плаванням (купальником).

Жінки, дівчата у післяопераційний період згідно з довідкою лікаря закладу охорони здоров’я, в якому проводилася операція, забезпечуються післяопераційним протезом у комплекті з одним ліфом для його кріплення, а у разі двобічної ампутації молочних залоз – двома післяопераційними протезами молочної залози у комплекті з одним ліфом для їх кріплення.

Особа з інвалідністю, дитина з інвалідністю, інша особа, що потребує забезпечення двома або більше підвидами індивідуальних засобів реабілітації, які за переліком згідно з додатком до постанови Кабінету Міністрів України від 5 квітня 2012 р. № 321 “Про затвердження Порядку забезпечення допоміжними засобами реабілітації (технічними та іншими засобами реабілітації) осіб з інвалідністю, дітей з інвалідністю та інших окремих категорій населення і виплати грошової компенсації вартості за самостійно придбані такі засоби, їх переліку” належать до одного виду, але через відмінності у функціональності, призначенні та відновленні втрачених функцій органів не є взаємозамінними, забезпечуються такими засобами відповідно до порядку призначення та сумісності засобів реабілітації, що затверджується Мінсоцполітики за погодженням з МОЗ.

У разі забезпечення протезами верхніх кінцівок особи з інвалідністю, діти з інвалідністю забезпечуються за їх заявою до підприємства двома видами протезів різної функціональності, а саме:

косметичним та робочим;

з тяговим керуванням та робочим.

Учасники бойових дій, постраждалі забезпечуються за їх заявою, поданою до підприємства, двома видами протезів верхніх кінцівок відповідно:

косметичним та із зовнішнім джерелом енергії (зокрема підвищеної функціональності за новітніми технологіями – для учасників бойових дій);

з тяговим керуванням (з тяговим керуванням комбінованим) та із зовнішнім джерелом енергії (зокрема підвищеної функціональності за новітніми технологіями – для учасників бойових дій).

Особи з інвалідністю, діти з інвалідністю, інші особи, які мають численні (два і більше) ураження верхніх та/або нижніх кінцівок забезпечуються протезами з розрахунку по одному виробу на кожну уражену кінцівку на рік. У разі коли особі з інвалідністю, дитині з інвалідністю, іншій особі встановлено IV ступінь функціональних можливостей, така особа забезпечується протезами нижніх кінцівок з розрахунку по одному виробу на кожну уражену кінцівку на два роки.

У разі первинного забезпечення протезами нижніх кінцівок особи з інвалідністю, діти з інвалідністю, інші особи забезпечуються вкладишами із силіконової або гелевої композиції для кукс нижніх кінцівок із розрахунку не більш як три одиниці на рік на одну кінцівку.

31. У разі коли особа з інвалідністю, дитина з інвалідністю, інша особа, їх законні представники не з’явилися за індивідуальним засобом реабілітації, зокрема системою протезів верхніх та нижніх кінцівок, системою ортезів шарнірних на верхні та нижні кінцівки, протягом чотирьох місяців з дня його виготовлення, підприємство разом із територіальним відділенням Фонду формують акт про демонтаж індивідуального засобу реабілітації. До акта додаються підписані скановані копії рахунка для його оплати, в якому зазначаються витрати, пов’язані з виготовленням індивідуального засобу реабілітації, його демонтажем, за винятком вартості комплектувальних виробів і матеріалів, що можуть бути повторно використані, та калькуляції витрат, пов’язаних з виготовленням та демонтажем індивідуального засобу реабілітації. Інші індивідуальні засоби реабілітації, за якими протягом чотирьох місяців з дня їх виготовлення не з’явилися особа з інвалідністю, дитина з інвалідністю, інша особа, їх законні представники, підлягають списанню в установленому порядку.

Зазначена інформація вноситься підприємствами до особової картки особи.