Урядовий контактний центр

Урядова "гаряча лінія"
– Урядова «Гаряча лінія» для дзвінків із-за кордону (оплата за тарифами відповідного оператора зв’язку)

– «Гаряча лінія» з питань Міністерства оборони України

– «Гаряча лінія» із соціальних питань

– «Гаряча лінія» з питань протидії торгівлі людьми та домашньому насильству

– лінія довіри РНБО з питань контрабанди та корупції на митниці

– «Гаряча лінія» з питань освіти для мешканців тимчасово окупованих територій

– «Гаряча лінія» Міндовкілля на зв’язку з питань захисту довкілля та природних ресурсів України

– «Гаряча лінія» з питань безпеки дітей в Інтернеті
Гаряча лінія для громадян з порушенням слуху:

Зателефонувати зараз
Урядова “гаряча лінія” 1545(webcall)
Пн-Чт 9:00 – 18:00, Пт 9:00 – 16:45

Освіта
Академічні та соціальні стипендії у закладах професійної (професійно-технічної) освіти

Порядок призначення і виплати стипендій, затверджений Постановою Кабінету Міністрів України “Питання стипендіального забезпечення” № 882 від 12 липня 2004 року (далі – Порядок).

24. Заклади професійної (професійно-технічної) освіти у межах коштів, передбачених для виплати стипендії, вирішують питання про першочергове призначення академічних та соціальних стипендій учням:

1) з числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, особам з їх числа, а також учням, які в період навчання у віці від 18 до 23 років залишилися без батьків;

2) з числа осіб, які згідно із Законом України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” мають пільги під час призначення стипендії;

3) з малозабезпечених сімей (за умови отримання відповідної державної допомоги згідно із законодавством);

4) які є дітьми з інвалідністю та особами з інвалідністю I-III групи;

5) які за результатами семестрового контролю мають середній бал успішності не нижчий ніж 7 за дванадцятибальною або не нижчий ніж 4 за п’ятибальною шкалою оцінювання;

6) які відповідно до статті 5 Закону України “Про підвищення престижності шахтарської праці” мають право на призначення соціальних стипендій;

7) яким Законом України “Про внесення змін до деяких законів України щодо державної підтримки учасників бойових дій та їхніх дітей, дітей, один із батьків яких загинув у районі проведення антитерористичних операцій, бойових дій чи збройних конфліктів або під час масових акцій громадянського протесту, дітей, зареєстрованих як внутрішньо переміщені особи, для здобуття професійно-технічної та вищої освіти” гарантується призначення соціальної стипендії.

25. Академічні стипендії призначаються з першого числа місяця, що настає після закінчення семестрового контролю згідно з навчальним планом, на період до визначення результатів наступного семестрового контролю.

Особи, зазначені у підпунктах 1-4, 6 і 7 пункту 24 цього Порядку, які вперше претендують або поновлюють право на призначення соціальної стипендії, подають стипендіальній комісії документи, що підтверджують їх право на отримання пільг та гарантій на стипендіальне забезпечення згідно з нормативно-правовими актами.

Стипендіальна комісія протягом трьох робочих днів приймає рішення щодо призначення соціальної стипендії.

26. Академічна стипендія у мінімальному розмірі призначається:

учням, які за результатами семестрового контролю мають хоча б з одного навчального предмета (дисципліни) менше ніж 10 балів за дванадцятибальною або середній бал успішності нижчий ніж 5 за п’ятибальною шкалою оцінювання;

учням першого року навчання до першого семестрового контролю.

Дія цього пункту не поширюється на осіб, зазначених у підпункті 1 пункту 24 цього Порядку.

27. Учням з числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, особам з їх числа, а також учням, які в період навчання у віці від 18 до 23 років залишилися без батьків, призначається соціальна стипендія у розмірі, що встановлюється Кабінетом Міністрів України.

28. У разі коли за результатами навчання успішність учня становить 10-12 балів за дванадцятибальною або 5 балів за п’ятибальною шкалою оцінювання з кожного навчального предмета (дисципліни), отриманих під час семестрового контролю, розмір стипендії, призначеної такій особі згідно з абзацами першим і другим пункту 26 та пунктом 27 цього Порядку, збільшується на 45,5 відсотка.

29. За особливі успіхи у навчанні, участь у громадській, спортивній або дослідницькій діяльності учням за поданням стипендіальної комісії закладу освіти можуть призначатися іменні або персональні стипендії закладу освіти, виплата яких здійснюється у межах коштів, передбачених для виплати стипендій, відповідно до положення про іменні або персональні стипендії закладу освіти, що затверджується його керівником.

Розмір іменної або персональної стипендії закладу освіти підвищується порівняно з призначеною згідно з пунктом 28 цього Порядку на 65 гривень.

30. Учням (крім тих, що зазначені у підпункті 1 пункту 24 цього Порядку), які забезпечуються безоплатним триразовим харчуванням, розмір ординарної (звичайної) академічної стипендії, призначеної згідно з пунктами 26, 28, 29 цього Порядку, зменшується на 50 відсотків, а тим, що забезпечуються безоплатним одноразовим харчуванням, – на 20 відсотків.

31. Учням, строк навчання яких становить не більш як 10 місяців, які закінчили заклади загальної середньої освіти, в яких вивчали основи тваринництва і сільськогосподарської техніки, а також з числа осіб, звільнених у запас із Збройних Сил, розмір стипендії, призначеної згідно з пунктами 26, 28 і 29 цього Порядку, збільшується на 20 відсотків, учням з інвалідністю з порушенням зору та/або слуху, – на 50 відсотків.

32. Учням, які відповідно до наказу керівника закладу освіти поновлені на навчання за державним (регіональним) замовленням, у разі наявності права на призначення соціальної стипендії така стипендія призначається за процедурою та у строки, визначені цим Порядком.

32-1. Виплата академічної та/або соціальної стипендії учням, які беруть участь у програмах міжнародного співробітництва і одночасно зберігають статус здобувача освіти, який здобуває освіту на підставі державного (регіонального) замовлення за денною формою у закладі освіти постійного місця навчання, здійснюється в розмірі, що призначений стипендіату закладом освіти постійного місця навчання за результатами останнього семестрового контролю відповідно до цього Порядку, у разі, коли строк участі у програмі академічної мобільності в іншому закладі освіти:

не перевищує одного семестру – протягом цього строку;

перевищує один семестр – протягом першого семестру навчання в іншому закладі освіти.

Питання щодо подальшого призначення академічної та/або соціальної стипендії здобувачеві освіти вирішується стипендіальною комісією після повернення його до закладу освіти постійного місця навчання за таких умов:

визнання результатів, отриманих під час участі у програмі міжнародного співробітництва відповідно до укладеної здобувачем освіти з українським закладом постійного місця навчання угоди про участь у програмі міжнародного співробітництва, не призвело до збільшення строку навчання особи за відповідним освітнім рівнем та освітньо-професійною програмою порівняно з нормативним;

у разі наявності за результатами участі у програмі міжнародного співробітництва у здобувача освіти академічної заборгованості така заборгованість повинна бути ліквідована в установленому законодавством порядку до закінчення першого після повернення особи семестрового контролю згідно з навчальним планом за відповідним роком навчання (курсом) та освітньо-професійною програмою у закладі освіти постійного місця навчання.