Урядовий контактний центр

Урядова "гаряча лінія"
– Урядова “гаряча лінія” для дзвінків із-за кордону (оплата за тарифами відповідного оператора зв’язку)

– “Гаряча лінія” для кандидатів на посади фахівців нової державної служби

– “Гаряча лінія” для підприємців

– “Гаряча лінія” з питань освіти для мешканців тимчасово окупованих територій (оплата за тарифами відповідного оператора зв’язку)

– “Гаряча лінія” державної митної служби України

– “Гаряча лінія” для консультації людей з інвалідністю
Гаряча лінія для громадян з порушенням слуху:

Зателефонувати зараз
Урядова “гаряча лінія” 1545(webcall)
Пн-Чт 9:00 – 18:00, Пт 9:00 – 16:45

Інформація про звернення, що надійшли на урядову «гарячу лінію» у 2015 році

У 2015 році державна установа «Урядовий контактний центр», що є базовою складовою Національної системи опрацювання звернень до органів виконавчої влади, у цілодобовому режимі забезпечувала безперебійне функціонування урядової «гарячої лінії» (багатоканальний телефон 0 800 507 309 та веб сайт Центру www.ukc.gov.ua), яка набула важливого суспільного значення як дієвий засіб взаємодії влади і громадськості, вирішення життєвих запитів і потреб людей, виконувала значиму соціальну, гуманітарну та комунікативну функцію.

За минулий рік з усіх регіонів України та із-за її меж надійшло 1 746 894 звернення (у т. ч. 20 113 – отриманих через Урядовий портал та веб-сайт Центру), що на 60,1 % більше, ніж у попередньому році, і становить найбільшу кількість звернень за всі роки роботи Центру. Упродовж року значно підвищився рівень (майже до 70%) надання громадянам працівниками Центру консультацій та довідкової інформації, передусім з питань соціального спрямування.

Процеси суспільно-політичного та економічного реформування, прийняття низки урядових рішень з соціальних питань викликали значне збільшення надходження звернень. Якщо у 2013 році Центром в середньому щоденно реєструвалося близько 2 тисяч звернень, у 2014 році – від 4 до 6 тисяч, то в 2015 році їх надходження у пікові дні навантаження досягало майже 10 тисяч, що безпосередньо відображає складні суспільні процеси в країні та сподівання людей отримати через звернення до влади державну підтримку для вирішення своїх життєво важливих питань. Як наслідок, збільшилася питома вага інформаційно-консультаційної роботи Центру. За рік на 1 млн 184,9 тис. звернень заявникам надано консультації та роз’яснення щодо норм законодавства, актуальних питань державної політики, а також необхідну довідкову інформацію та психологічну підтримку.

У тематичній структурі звернень минулого року найбільшу частку складає комплекс питань соціального спрямування, передусім соціального захисту населенняпенсійного забезпечення, оплати праці, охорони здоров’я, а також комунального господарства. 

На виконання завдання Уряду Центр забезпечив приймання численних звернень з питань житлових субсидій, проведення масштабної консультаційно-роз’яснювальної роботи серед заявників, аби оперативно зорієнтувати їх у нововведеннях щодо оформлення субсидії. Працівники Центру надали заявникам 426,3 тис. консультацій з цього питання. Фактично урядова «гаряча лінія» стала основним інформаційним ресурсом у державі з питань оформлення житлових субсидій.

Протягом року громадяни висловили 3518 подяк, з них 1910 – адресовані органам виконавчої влади, місцевого самоврядування та установам і організаціям, 1608 – працівникам Центру за сприяння у вирішенні проблем та морально-психологічну підтримку.