– Урядова «Гаряча лінія» для дзвінків із-за кордону (оплата за тарифами відповідного оператора зв’язку)

– «Гаряча лінія» з питань Міністерства оборони України

– «Гаряча лінія» із соціальних питань

– «Гаряча лінія» з питань протидії торгівлі людьми та домашньому насильству

– лінія довіри РНБО з питань контрабанди та корупції на митниці

– «Гаряча лінія» з питань освіти для мешканців тимчасово окупованих територій

– «Гаряча лінія» Міндовкілля на зв’язку з питань захисту довкілля та природних ресурсів України

– «Гаряча лінія» з питань безпеки дітей в Інтернеті
Гаряча лінія для громадян з порушенням слуху:

Зателефонувати зараз
Урядова “гаряча лінія” 1545(webcall)
Пн-Чт 9:00 – 18:00, Пт 9:00 – 16:45

День Української Державності – тисячолітній зв’язок багатьох поколінь української нації

Сьогодні, 28 липня 2022 року, Україна вперше відзначає нове державне свято – День Української Державності, запроваджене Указом Президента України від 24 серпня 2021 року № 423 з метою утвердження спадкоємності понад тисячолітньої історії українського державотворення та встановлення історичної справедливості.

Символічним є те, що у цей день 1034 роки тому стародавня Київська Русь прийняла Християнство від Візантії, чим ще тоді засвідчила цивілізаційний вибір сучасної держави Україна, яка є спадкоємицею, зокрема, Галицько-Волинського князівства, Української козацької держави, Української Народної Республіки, Західноукраїнської Народної Республіки, Української Держави, Карпатської України.

Історія української державності сягає своїм корінням часів заснування міста Києва понад півтори тисячі років тому та розквіту держави за часів рівноапостольного князя Київського Володимира Великого ‒ видатного державотворця.

Відзначення Дня Української Державності покликане утверджувати зв’язок сучасних українців з багатьма попередніми поколіннями нашого народу. Понад тисячу років налічують державотворчий досвід українців, наша самобутня культура. Це свято має на меті привернути увагу суспільства до традицій національного державотворення і вшанування всіх його етапів. День державності має нагадувати, що історія України давня і наші державницькі традиції виростають з історії Київської Русі.

Перше відзначення цього свята припало на воєнний стан в Україні, повномасштабні бойові дії, численні повітряні тривоги і жертви серед мирного населення та інформаційну війну, коли російський агресор продовжує маніпулювання історією. Саме тому для українського народу пам’ять про глибинну історію України є надзвичайно важливим чинником подальшого розвитку нашої держави. Можна бути впевненими, що після перемоги День Української Державності увійде до наших традицій і стане важливою складовою нашої політичної культури.

Вшановуючи пам’ять видатних історичних постатей Української держави, представників національної еліти, а також борців за державність і незалежність України, ми маємо пам’ятати, що і сьогодні український народ, його найкращі сини і дочки боронять нашу країну, її суверенітет і територіальну цілісність від російських загарбників.

Схиляємо голови перед пам’яттю полеглих у нинішній війні і пам’ятаємо ту високу ціну, яку платить наш народ задля відстоювання української державності і здобуття перемоги над агресором!