Урядовий контактний центр

Урядова "гаряча лінія"
– Урядова “гаряча лінія” для дзвінків із-за кордону (оплата за тарифами відповідного оператора зв’язку)

– “Гаряча лінія” для кандидатів на посади фахівців нової державної служби

– “Гаряча лінія” для підприємців

– “Гаряча лінія” з питань освіти для мешканців тимчасово окупованих територій (оплата за тарифами відповідного оператора зв’язку)

– “Гаряча лінія” державної митної служби України

– “Гаряча лінія” для консультації людей з інвалідністю
Гаряча лінія для громадян з порушенням слуху:

Зателефонувати зараз
Урядова “гаряча лінія” 1545(webcall)
Пн-Чт 9:00 – 18:00, Пт 9:00 – 16:45

Питання земельної реформи
За якою ціною я можу продати земельну ділянку?

Згідно із статтею І Закону України «Про оцінку земель» ціна земельної ділянки – фактична сума грошей, сплачена за перехід прав на земельну ділянку або на подібну до неї земельну ділянку від продавця до покупця.

Частиною першою статті 632 Цивільного кодексу України визначено, зокрема, що ціна в договорі встановлюється за домовленістю сторін.

Водночас, відповідно до пункту 22 розділу X «Перехідні положення» Земельного кодексу України,  до 1 січня 2030 року ціна продажу земельних ділянок сільськогосподарського призначення, виділених в натурі (на місцевості) власникам земельних часток (паїв), не може бути меншою за їх нормативну грошову оцінку.

Ціна земельної ділянки встановлюється за домовленістю сторін під час укладання договору,  а нормативна грошова оцінка земельних ділянок сільськогосподарського призначення визначатиме розмір мінімальної ціни.

Вартість земельної ділянки безпосередньо залежить від стану розвитку ринку нерухомості в районі розташування земельної ділянки, рівня дохідності подібних земельних ділянок.

Не допускається набуття права власності на земельні ділянки сільськогосподарського призначення за відплатними договорами у разі відсутності у набувача права власності документів, які підтверджують джерела походження коштів або інших активів, за рахунок яких набувається таке право.

Середні значення нормативної грошової оцінки сільськогосподарських угідь є середніми по області, для встановлення нижньої межі продажу необхідна нормативна грошова оцінка конкретної земельної ділянки.

На офіційному сайті Держгеокадастру (https://land.gov.ua/), у розділі нормативної грошової оцінки земельних ділянок  можна переглянути значення нормативної грошової оцінки земельних ділянок сільськогосподарського призначення, які розташовані за межами населених пунктів.

Стаття 1 Закону України «Про оцінку землі»

Стаття 632 Цивільного Кодексу України

Пункт 22 Розділу Х Перехідних положень Земельного Кодексу України