Урядовий контактний центр

Урядова "гаряча лінія"
– Урядова “гаряча лінія” для дзвінків із-за кордону (оплата за тарифами відповідного оператора зв’язку)

– “Гаряча лінія” для кандидатів на посади фахівців нової державної служби

– “Гаряча лінія” для підприємців

– “Гаряча лінія” з питань освіти для мешканців тимчасово окупованих територій (оплата за тарифами відповідного оператора зв’язку)

– “Гаряча лінія” державної митної служби України

– “Гаряча лінія” для консультації людей з інвалідністю
Гаряча лінія для громадян з порушенням слуху:

Зателефонувати зараз
Урядова “гаряча лінія” 1545(webcall)
Пн-Чт 9:00 – 18:00, Пт 9:00 – 16:45

Питання земельної реформи
Яким є розмір орендної плати за землю?

Відповідно до статті 21 Закону України «Про оренду землі», орендна плата за землю – це платіж, який орендар вносить орендодавцеві за користування земельною ділянкою згідно з договором оренди землі.

Розмір, умови і строки внесення орендної плати за землю встановлюються за згодою сторін у договорі оренди (крім строків внесення орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності, які встановлюються відповідно до Податкового кодексу України).

   Статтею 288.5 Податкового кодексу України визначено, що розмір орендної плати встановлюється у договорі оренди, але річна сума платежу:

не може бути меншою за розмір земельного податку:

для земельних ділянок, нормативну грошову оцінку яких проведено, – у розмірі не більше 3 відсотків їх нормативної грошової оцінки;

для земельних ділянок, нормативну грошову оцінку яких не проведено, – у розмірі не більше 5 відсотків нормативної грошової оцінки одиниці площі ріллі по Автономній Республіці Крим або по області;

 не може перевищувати 12 відсотків нормативної грошової оцінки.

    Оренда приватної земельної ділянки можлива тільки за згодою сторін, відповідно до умов договору оренди.

Довідково: станом на 01.01.2021 р. середня річна плата за оренду 1 га земельних часток (паїв) складає 1746 грн, що становить 8% від нормативної грошової оцінки в середньому по Україні. За десять місяців 2020 року на земельних аукціонах з продажу прав на земельні ділянки сільськогосподарського призначення державної власності ціна за 1 га складає 3600,0 грн. Отже, орендна плата за сільськогосподарські землі державної власності більша майже в два рази за такі ж землі приватної власності.

Стаття 21 Закону України «Про оренду землі»

Стаття 288.5 Податкового Кодексу України.