Глава Уряду Володимир Гройсман приймав дзвінки в Урядовому контактному центрі

Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман 30 жовтня 2018 року відвідав державну установу «Урядовий контактний центр», куди щомісячно надходить близько 100 тисяч звернень громадян за телефонним номером 1545 та через веб-сайт Центру. З початку року сюди звернулися понад 1 млн громадян. Найбільш актуальними на сьогодні є питання житлових субсидій та  підключення опалення.

Глава Уряду прийняв дзвінки та відповів заявникам з різних регіонів України, зокрема: міст Богуслав Київської та Антрацит Луганської областей, а також з міст Миколаїв, Кривий Ріг Дніпропетровської області. У зверненнях в основному порушувалися питання субсидій (відмова у призначенні, порядок переоформлення). Був дзвінок від учасника бойових дій, який служить в Збройних Силах України за контрактом. Заявник як внутрішньо переміщена особа перебуває на обліку в районному УПСЗН та отримує адресну матеріальну допомогу. Він просив надати роз’яснення щодо правомірності вимоги в  УПСЗН кожні півроку довідки про знаходження в зоні АТО для виплати адресної допомоги. Зазначені звернення передані до Секретаріату Кабінету Міністрів для забезпечення контролю за їх розглядом і вирішенням. «Спробував себе в ролі оператора кол-центру. Слухати людей і говорити з ними, пояснювати нашу політику і разом шукати шляхи вирішення проблем – одне з моїх завдань», ‒ наголосив Володимир Гройсман.

Разом з Прем’єр-міністром кілька дзвінків від громадян прийняв Міністр соціальної політики Андрій Рева.

Заступник директора – начальник управління організації прийому звернень Валентина Сінельніченко презентувала досягнення працівників Центру, які приймають звернення від громадян з порушенням слуху за допомогою відеозв’язку та надають роз’яснення з використанням жестової мови. Глава Уряду відзначив важливість їх роботи.

Володимир Гройсман вже вчетверте відвідує Урядовий контактний центр, попередній раз – у квітні 2017 року. За цей час у Центрі запроваджено багато новацій. Наприкінці жовтня ц. р. розпочалася дослідна експлуатація модернізованої комп’ютерної програми «Програмно-технічний комплекс Національної системи опрацювання звернень до органів виконавчої влади». За ініціативи Кабінету Міністрів України у 2018 році запроваджено web-комунікацію для громадян з порушенням слуху, що забезпечує їм більш продуктивну участь у житті суспільства, нарівні з іншими. Відкрито окрему «гарячу лінію» для кандидатів на посади фахівців з питань реформ. Прогнозні дослідження, які проводяться Урядовим контактним центром, викликали затребуваність органів виконавчої влади на їх проведення, оскільки їх результати є надзвичайно важливими для розуміння шляхів удосконалення напрямів роботи органів влади. У зв’язку з проведенням реформ, які запроваджуються Урядом, Центр розпочав роботу за новим напрямом: консультування громадян з питань реформи системи охорони здоров’я, освіти тощо. Удосконалюється важливий напрямок роботи: інформування Уряду, органів виконавчої влади про звернення та соціально значущі питання, з якими звертаються громадяни.

Завершуючи візит до Урядового контактного центру, Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман зазначив: «Живого спілкування ніщо не замінить. Я почув, що люди  можуть говорити як про системні проблеми, так і про особисті речі, індивідуальні умови». Також він наголосив, що робота такого Центру для суспільства та Уряду дуже важлива.