Про звернення підприємців, що надійшли на "гарячу лінію" для підприємців 0 800 503 045 та урядову "гарячу лінію" у ІІІ кварталі 2017 року

Протягом липня – вересня 2017 року суб’єктами господарювання зареєстровано 1 348 звернень, що надійшли на окрему «гарячу лінію» для підприємців 0 800 503 045, урядову «гарячу лінію» 15-45 та веб-сайт Урядового контактного центру (далі – Центр). На 268 звернень (19,9 %), що не потребували розгляду в органах виконавчої влади, Центром надано заявникам консультації та роз’яснення щодо норм законодавства і необхідну довідкову інформацію. Органам виконавчої влади, Секретаріату Кабінету Міністрів надіслано на розгляд 1 080 звернень, у тому числі 879 скарг, 185 клопотань та 16 пропозицій.

 З числа зареєстрованих – 81,4 % становлять скарги, що надіслані передусім на розгляд ДФС (39,8 %), а також Міністерству юстиції, Національній поліції та місцевим органам виконавчої влади.

Аналіз звернень засвідчує стурбованість платників ПДВ наслідками запровадження з 1 липня 2017 року критеріїв оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в ЄРПН.

Серед ключових проблем малого бізнесу, що постійно знаходилися у центрі уваги заявників, – наявність адміністративного тиску, інші негативні фактори, які заважають підприємництву стабільно розвиватися.

Надходили пропозиції щодо перегляду деяких нормативно-правових актів у сфері підприємництва, формування дієвого механізму взаємодії органів влади і суб’єктів бізнесу, вжиття термінових заходів до осіб, які займаються несанкціонованою підприємницькою діяльністю, щодо розвитку морського та річкового транспорту тощо.