Гості Урядового контактного центру відзначили важливість діалогу між владою та громадянським суспільством

27 червня 2017 року Урядовий контактний центр відвідали перший заступник Міністра закордонних справ Вадим Пристайко, державний секретар Міністерства оборони Володимир Дублян, заступник Міністра аграрної політики та продовольства з питань європейської інтеграції Ольга Трофімцева.

Посадовці ознайомилися з роботою урядової «гарячої лінії», системою приймання звернень за єдиним телефонним номером 1545, через веб-сайт Урядового контактного центру та Урядовий портал. Аналіз тематики звернень, що надійшли на урядову «гарячу лінію» протягом травня – червня поточного року, засвідчив наявність нагальних проблем, які турбують широкі верстви суспільства: соціальний захист населення, пенсійне забезпечення, охорона здоров’я, оплата праці, а також земельні питання, обороноздатність держави.

Вадим Пристайко, Володимир Дублян, Ольга Трофімцева також взяли участь у телевізійній програмі «Уряд на зв’язку з громадянами» та радіопрограмі «Під контролем», які створюються в Центрі на матеріалах звернень громадян.

Віднедавна українці отримали право безвізових поїздок до ЄС. Перший заступник Міністра закордонних справ Вадим Пристайко акцентував увагу на важливості свободи пересування для українців у контексті належності до Європи. Він відповів на звернення громадян, зокрема, щодо правил безвізового перетину кордону з Польщею; з якою метою необхідно надавати документи про бронювання готелю та квиток на зворотну дорогу при перетині кордону. Також Вадим Пристайко надав роз’яснення щодо так званого «шенгенського  калькулятора», який запроваджено з метою контролю кількості днів перебування у країні ЄС, та поінформував про візит Північноатлантичної ради НАТО в Україну, що відбудеться  9-10 липня цього року.

У  воєнній   доктрині України   чітко зафіксовано прагнення до вступу в Північноатлантичний альянс. Про непростий довгий процедурний шлях,  реформи і стандарти, які мають бути введені в Україні, розповів державний секретар Міністерства оборони Володимир Дублян.  Також він прокоментував ситуацію із медичним забезпеченням учасників АТО, розробкою і запровадженням сучасних навчальних програм підготовки і перепідготовки медичного персоналу відповідно до стандартів НАТО з використанням міжнародних протоколів надання домедичної та медичної допомоги.  Громадяни просили надати роз’яснення щодо призову офіцерів запасу, які закінчили військові кафедри, на військову службу, змін у порядку надання статусу учасника бойових дій, зокрема,  особам, які брали безпосередню участь в антитерористичній операції та забезпеченні її проведення.

Про розвиток українського аграрного експорту, перспективи  українського виробництва органічної та нішевої продукції розповіла заступник Міністра аграрної політики та продовольства з питань європейської інтеграції Ольга Трофімцева. Сьогодні ключовим напрямом для Мінагрополітики є підтримка малого та середнього виробника, як на внутрішньому, так і на зовнішньому ринку. Питання, як саме міністерство допомагає виробникам відкривати нові ринки та займати впевнені позиції за кордоном, потребують роз’яснень. Громадяни також надавали пропозиції  щодо ініціювання  внесення змін до законодавства України стосовно дозволу продажу земельних паїв мешканцями зони проведення антитерористичної операції для отримання коштів на відновлення житла.  

Керівники органів виконавчої влади відзначили, що спілкування з громадянами в телевізійному та радіоефірі, що відбулося в Урядовому контактному центрі, є конструктивним і корисним для обох сторін. 

Перший заступник Міністра закордонних справ Вадим Пристайко відповідає на дзвінок заявника на урядову «гарячу лінію»

Державний секретар Міністерства оборони Володимир Дублян взяв участь у телевізійній програмі «Уряд на зв’язку з громадянами»

Заступник Міністра аграрної політики та продовольства з питань європейської інтеграції Ольга Трофімцева спілкується із заявником, який звернувся на урядову «гарячу лінію».