Громадяни сподіваються на допомогу органів влади у вирішенні життєвих проблем

25 квітня 2017 року Урядовий контактний центр відвідали Голова Державної аудиторської служби України Лідія Гаврилова, заступник Міністра інфраструктури України з питань європейської інтеграції Віктор Довгань, перший заступник Голови Державної служби України у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції Ігор Мальцев. У рамках візиту посадовці ознайомилися з роботою фахівців урядової «гарячої лінії», системою приймання звернень за єдиним телефонним номером 1545 та через веб-сайт Урядового контактного центру.

Директор Центру Валерій Плохій поінформував керівників органів виконавчої влади про найбільш актуальні питання, з якими зверталися громадяни на урядову «гарячу лінію» з початку поточного року. Серед них питання, пов’язані з соціальним захистом учасників АТО та членів їх родин, транспортним обслуговуванням, використанням бюджетних коштів, виділених, зокрема, на проведення ремонтних робіт на дорогах.

Саме на звернення цієї тематики відповідали гості у телевізійній програмі  «Уряд на зв’язку з громадянами» та радіопрограмі «Під контролем» - спільних проектах Національної суспільної телерадіокомпанії, її Філії - «Центральна дирекція «Українське радіо» та Урядового контактного центру.

Голова Державної аудиторської служби Лідія Гаврилова відповідала на звернення громадян, що стосуються перевірок цільового та ефективного використання бюджетних коштів, у тому числі для проведення ремонтних робіт на дорогах; які заходи вживаються Службою у разі виявлення порушень; як часто відбуваються перевірки господарсько-фінансової діяльності навчальних закладів. Лідія Гаврилова зробила акцент на тому, що Служба, яку вона очолює, запроваджує нові форми фінансового контролю, зокрема, аудит інвестиційних програм, коштів ЄС. Завдяки децентралізації за два роки місцеві бюджети збільшились удвічі. Чи на стільки ж збільшився й чи збільшився взагалі рівень місцевих бюджетних процесів в аспекті прозорості, відкритості до участі громадян та дотримання вимог законодавства? Необхідність перевірки місцевих бюджетів також у полі зору Держаудитслужби.

Питання стану автомобільних доріг, якості залізничних послуг, роботи відділень Укрпошти хвилюють громадян. Заступник Міністра інфраструктури з питань європейської інтеграції Віктор Довгань розповів про перспективи розбудови залізничного транспорту, зокрема, важливість прийняття законопроекту «Про залізничний транспорт», який передбачає залучення приватних інвестицій, у тому числі доступ приватних перевізників на правах операторів інфраструктури до залізничних об’єктів, надання їм можливості здійснювати пасажирські перевезення. Також він повідомив, що відповідно до Закону «Про дорожній фонд» усі цільові джерела фінансування: акциз з вироблених в Україні та ввезених нафтопродуктів й автотранспорту, ввізного мита на нафтопродукти, транспорт та шини до нього тощо акумулюватимуться в Дорожньому фонді. Тобто, з 2018 року, кошти на розвиток та утримання українських автошляхів будуть надходити до розпорядників зі спеціального фонду, а не із загального Державного бюджету, як це відбувається сьогодні.

Напередодні Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні перший заступник Голови Державної служби у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції Ігор Мальцев надав роз’яснення щодо виплати до 5 травня разової грошової допомоги учасникам бойових дій, інвалідам війни, учасникам війни, особам, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною, та особам, на яких поширюється чинність Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», а також жертвам нацистських переслідувань. Також Ігор Мальцев розповів про обговорення ветеранськими громадськими організаціями механізму фінансування з Державного бюджету статутної діяльності таких організацій. Державною службою у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції підтримано пропозицію щодо конкурсного відбору цих організацій, який забезпечить прозорість процедур. 

Керівники органів виконавчої влади відзначили важливість взаємодії з Урядовим контактним центром із забезпечення оперативного реагування на звернення, які надходять на урядову «гарячу лінію».

 

 

  

 

Голова Державної аудиторської служби України Лідія Гаврилова слухає дзвінок заявника на урядову «гарячу лінію» 

 

    

 

 

  

 

Заступника Міністра інфраструктури України з питань європейської інтеграції Віктора Довганя з роботою фахівців урядової «гарячої лінії» знайомить директор Центру Валерій Плохій

 

    

 

    

 

 

 

Перший заступник Голови Державної служби України у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції Ігор Мальцев відповідає на звернення громадян у телепрограмі «Уряд на звְ’язку з громадянами»