Робоча зустріч в Урядовому контактному центрі

Міністр освіти і науки Лілія Гриневич, заступник Міністра юстиції  Денис Чернишов, перший заступник Голови Державного комітету телебачення і радіомовлення Богдан Червак 4 квітня 2017 року відвідали державну установу «Урядовий контактний центр».

Такі зустрічі з керівниками органів виконавчої влади в Урядовому контактному центрі стали традиційними і мають на меті покращення взаємодії у забезпеченні оперативного розгляду звернень, що надходять на урядову «гарячу лінію». Директор установи Валерій Плохій ознайомив  урядовців із системою приймання і реєстрації звернень, надсилання їх відповідно до компетенції органам виконавчої влади, Секретаріату Кабінету Міністрів України та здійснення моніторингу їх розгляду.

Вони також  взяли участь у телевізійній програмі «Уряд на зв’язку з громадянами» та радіопрограмі «Під контролем», відповідали на численні звернення заявників. Міністр освіти і науки повідомила громадянам, що наразі міністерство готується до початку масштабної реформи середньої освіти, оскільки  в суспільстві накопичився значний попит на реформування саме цієї ланки освіти. Національна рада реформ на засіданні 31 березня схвалила концепцію нової української школи з 12-річним навчанням. Лілія Гриневич зазначила, що окремої уваги потребує забезпечення рівного доступу до навчання усім, незалежно від соціального статусу, статі, стартових можливостей та індивідуальних особливостей.  Також Міністр освіти і науки надала роз’яснення щодо умов державної підтримки для здобуття вищої освіти учасниками АТО та їх дітьми, соціальних та академічних стипендій, проблемних питань професійно-технічної освіти. Слушними та корисними назвала Лілія Гриневич результати прогнозних досліджень на тему «Проблеми шкільної освіти в Україні», що проводились Урядовим контактним центром шляхом опитування громадян, які звертаються  на урядову «гарячу лінію».

Заступник Міністра юстиції Денис Чернишов, відповідаючи на звернення громадян, докладно поінформував про реформування пенітенціарної системи. За його словами, реформа полягає у тому, щоб відбувався процес реабілітації, ресоціалізації, зміни світогляду ув'язненого, щоб він повернувся оновленим, нормальним членом суспільства, а суспільство було готове його прийняти. Питання праці засуджених залишається однією з найменш врегульованих та корупціногенних сфер життя у в’язницях. Заявники скаржилися на неналежні умови перебування у виправних центрах, зокрема, засуджених офіційно не працевлаштовують, змушують працювати без виплати заробітної плати тощо. Денис Чернишов порушив питання гідної зарплати працівників пенітенціарної системи.

Ключові реформи, які запроваджує Державний комітет телебачення і радіомовлення, – це реформування державних і комунальних друкованих засобів масової інформації, створення Суспільного телебачення і радіомовлення. Про етапи реформування розповів перший заступник Голови Державного комітету телебачення і радіомовлення Богдан Червак, зазначивши, що згідно з Законом «Про реформування державних і комунальних друкованих засобів масової інформації» органи влади і місцевого самоврядування виходять зі складу засновників чи співзасновників друкованих ЗМІ. Таким чином, чиновники будуть позбавлені можливості впливати на редакційну політику, користуватись, так званим, телефонним правом. Це ще один крок до незалежності ЗМІ і зміцнення свободи слова в країні. Богдан Червак відповів на актуальні звернення громадян щодо переходу з аналогового на цифрове телебачення, неналежної якості засобів приймання сигналів цифрового телерадіомовлення, безкоштовного забезпечення телетюнерами пільгових категорій громадян тощо.

Керівники органів виконавчої влади під час перебування в Урядовому контактному центрі  відзначили важливість підвищення рівня  взаємодії з метою оперативного вирішення суспільно важливих питань, а також задоволення нагальних потреб громадян,  які звертаються на урядову «гарячу лінію».  

 

 

 

Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич слухає звернення громадянина в операторському залі Урядового контактного центру

 

 

 

 

 

 

Заступник Міністра юстиції України Денис Чернишов взяв участь у телепрограмі «Уряд на зв’язку з громадянами»

 

 

 

 

 

 

 

Перший заступник Голови Державного комітету телебачення і радіомовлення України Богдан Червак знайомиться з роботою фахівців урядової «гарячої лінії»