В Урядовому контактному центрі презентовано скорочений номер 1545 для звернень на урядову «гарячу лінію»

В Урядовому контактному центрі відбулася прес-конференція щодо запровадження на загальнодержавному рівні скороченого номеру телефону 1545 для дзвінків на урядову «гарячу лінію».

Участь у прес-конференції взяли Дмитро Столярчук, директор Департаменту інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату Кабінету Міністрів – прес-секретар Прем’єр-міністра України, Валерій Плохій, директор державної установи «Урядовий контактний центр», представники Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері зв’язку та інформатизації (НКРЗІ), операторів телекомунікацій: ПАТ «Укртелеком», ПрАТ «Київстар», Vodafone Україна, ТОВ «лайфселл».

Відкриваючи прес-конференцію, Дмитро Столярчук зазначив: «Реформа публічної адміністрації є одним із пріоритетів Програми діяльності Кабінету Міністрів України. У результаті цієї реформи держава повинна оперативно реагувати на суспільні потреби, стати максимально наближеною до своїх громадян і у стислі строки задовольняти їх законні права та інтереси». Також він акцентував увагу на тому, що Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман в перші дні після призначення відвідав Урядовий контактний центр. За результатами візиту за дорученням Прем’єр-міністра України була створена окрема «гаряча лінія» для підприємців, за два місяці роботи якої надійшло близько 800 звернень. Крім того, Глава Уряду  підтримав пропозицію Урядового контактного центру щодо запровадження скороченого номеру урядової «гарячої лінії» 1545.

Введення в дію скороченого номеру 1545 забезпечить створення більших можливостей для громадян в усіх регіонах країни звернутися на урядову «гарячу лінію», що в свою чергу сприятиме підвищенню якості розгляду звернень, прийняття рішень органами влади з питань державного і суспільного життя з урахуванням думки громадськості. Крім того, впроваджене рішення оптимізує бюджетні витрати.

Директор державної установи «Урядовий контактний центр» Валерій Плохій поінформував учасників прес-конференції про те, що впровадження скороченого номеру телефону на загальнодержавному рівні є унікальною подією, оскільки тривалий час реалізація технічної сторони такої послуги була неможливою, зокрема і через те, що скорочений номер мав бути єдиним для усіх операторів зв’язку. Крім того, раніше усі скорочені номери використовувалися за територіальним принципом. Валерій Плохій звернув увагу, що також деякий час паралельно з 1545 працюватиме номер 0 800 507 309.

Директор Урядового контактного центру подякував представникам Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері зв’язку та інформатизації, ПАТ «Укртелеком», Vodafone Україна, ТОВ «лайфселл», ПрАТ «Київстар» за партнерську взаємодію під час впровадження скороченого номеру 1545.

Учасники прес-конференції відзначили, що завдяки цій ініціативі комунікація влади та громадян стане більш доступною та зручною.

Учасники прес-конференції

Представники ЗМІ в операторській залі Урядового контактного центру