Віце - прем’єр-міністр України – Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства відвідав Урядовий контактний центр

Директор Урядового контактного центру Валерій Плохій знайомить Геннадія Зубка з роботою урядової "гарячої лінії"

17 березня 2015 року  Урядовий  контактний центр  відвідав  Віце-прем’єр-міністр України – Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Геннадій Зубко.

Очільник Мінрегіону ознайомився з діяльністю Центру та роботою урядової «гарячої лінії», яка у цілодобовому режимі забезпечує приймання звернень заявників з усіх регіонів України за єдиним телефонним номером та  через Інтернет. У рамках телевізійної програми «Уряд на зв’язку з громадянами» – спільному проекті Урядового контактного центру та Національної телекомпанії України, Геннадій Зубко  протягом майже години відповідав на злободенні питання, з якими звертаються громадяни на урядову «гарячу лінію», а також надавав роз’яснення.

«Зараз готуються зміни до Конституції України щодо передачі повноважень від місцевих адміністрацій до місцевого самоврядування. Це додатково підсилить роль і вплив місцевих громад», – сказав Віце-прем’єр-міністр України. Під час телепрограми Геннадій Зубко розповів про перші 100 днів роботи Мінрегіону.

За його словами, міністерство домоглось вже в грудні 2014 року того, що Бюджет на 2015 рік формувався за новими правилами. «Були прийняті нові Бюджетний та Податковий кодекси, які дали додаткові можливості і головне додаткові фінанси місцевому самоврядуванню, щоб громада мала не тільки повноваження, а й фінансові ресурси для їх реалізації. Як результат, вже в січні 2015 року ми побачили, що місцеві бюджети отримали додатково 26 млрд. грн.», – зазначив він.

Віце-прем’єр-міністр України повідомив, що було прийнято низку законів щодо децентралізації: Закон України «Про добровільне об'єднання територіальних громад», Закон України «Про засади державної регіональної політики». «Децентралізація – це не є самоціль. Це необхідність для нормального потужного регіонального розвитку», – підкреслив Геннадій Зубко. Додатковим інструментом такого розвитку стануть виділені урядом 3 млрд. грн., які були направлені до Державного фонду регіонального розвитку.

Геннадій Зубко відповідає на звернення громадян у телепрограмі "Уряд на зв’язку з громадянами"

За словами Віце-прем’єр-міністра, Мінрегіон запропонував інструменти, якими можуть скористатись українці для підвищення енергоефективності та забезпечення енергозбереження своїх осель. Уряд виділив на це 350 млн. грн., а також очікується додатково залучення 1,3 млрд. грн. приватних інвестицій. «Вже сьогодні можна скористатись 20% компенсацією на встановлення «негазових» котлів. Уряд готує рішення щодо виплати 30% компенсації на утеплення індивідуальних будинків і 40% –  на багатоповерхові будинки. Це дуже важливі питання, тому що всіх хвилює сьогодні зменшення споживання природного газу», – наголосив Геннадій Зубко, відповідаючи на звернення громадян у телепрограмі.

«Наступний напрямок – будівництво. Ми повинні сьогодні повернути людям довіру до того, що вони мають можливість отримати доступне, енергоефективне і якісне житло», - зазначив Геннадій Зубко. За його словами, розробляється кілька інструментів для спрощення ведення бізнесу у будівельній галузі, передача повноважень ДАБІ на місця: «Це те, що дозволить захистити майнові права інвесторів, які сьогодні вкладають у житло».

Мінрегіоном також розпочато розробку нової житлової концепції.

Віце-прем’єр-міністр України відзначив внесок Урядового контактного центру у розвиток взаємодії з громадськістю та налагодження суспільного діалогу.

 

Прес-служба Віце-прем`єр-міністра України

http://www.minregion.gov.ua/news/vice---premer-ministr-ukrayini--ministr-regionalnogo-rozvitku-budivnictva-ta-zhitlovo-komunalnogo-gospodarstva---vidvidav--uryad-343237/