Урядовий контактний центр відвідала старший регіональний радник з правових питань Управління Верховного Комісара ООН у справах біженців

13 травня 2014 р.

13 травня 2014 р. в Урядовому контактному центрі відбулася зустріч із старшим регіональним радником з правових питань Управління Верховного Комісара ООН у справах біженців (УВКБ ООН) Ноель Калхун. У зустрічі також зі сторони УВКБ ООН взяли участь помічник з правових питань Ольга Скрипник та радник з оперативних питань Сергій Лаврухін. У ході зустрічі були обговорені питання співпраці Урядового контактного центру та   Управління Верховного комісара ООН у справах біженців у контексті реагування на внутрішнє переміщення населення.

Директор Урядового контактного центру Валерій Плохій  поінформував гостей про роботу установи, яка у взаємодії з органами виконавчої влади  забезпечує оперативний розгляд звернень, що надходять на урядову телефонну «гарячу лінію» 0 800 507 309 та веб-сайт Центру.

Гості ознайомилися з роботою запровадженої у Центрі спеціалізованої «гарячої лінії» для громадян, які виїхали з Автономної Республіки Крим та      м. Севастополь на тимчасове перебування до інших регіонів України. Стосовно проблемних питань жителів АР Крим та  м. Севастополь на цю «гарячу лінію» з 17 березня вже звернулося майже 11 тисяч громадян.

У свою чергу, Ноель Калхун відзначила, що Центр є важливим джерелом інформації для громадян, які виїхали з Автономної Республіки Крим. «Я бачила номер телефону урядової «гарячої лінії» в аеропорту, на сайті Державної міграційної служби, інших сайтах», - сказала вона та запропонувала участь фахівців цієї міжнародної організації у проведенні навчальних семінарів з питань біженців для працівників Центру.

Було також домовлено, що УВКБ ООН надаватиме Центру довідкову інформацію, необхідну для жителів Криму, які виїхали на тимчасове перебування до інших регіонів України, зокрема пам’ятки, інструкції, а Центр розміщатиме їх на власному веб-сайті. Центр також запропонував скористатися  довідковою інформацією, яка розміщена на веб-сайті.